مجسمه سازی

مجسمه سازی
مجسمه سازی

کارگاه تخصصی مجسمه سازی از مدل زنده

از سطح پایه تا پیشرفته

☎️ ثبت نام : 03136612141

مجسمه سازی ، تندیسگری یا پیکرتراشی هنر ریخت دادن به اشیا است و ممکن است در هر اندازه یا با هر متریال و یا تکنیکی انجام گیرد.

به فراورده‌های این هنر تندیس ، پیکره یا مجسمه گفته می‌شود. هر پیکر سه بعدی که به منظور دارا بودن یک بیان هنری آفریده شده را می‌توان تندیس نامید.

هر شکل دادنی مجسمه‌سازی نیست بلکه باید در ورای آن، یک فکر، خلاقیت یا یک نوآوری وجود داشته باشد.

یونانیان، خدایان متعدد خود را بصورت مجسمه در معابد خود قرار می‌دادند و آنها را پرستش می‌نمودند. مجسمه‌های سنگی و برنزی بیشماری نیز از قهرمانان خود در میدان‌ها و معابر عمومی می‌گذاشتند.

مجسمه‌سازی و مذهب

مصریان عقیده داشتند که روح هر انسانی پس از مرگ به این جهان برمی‌گردد و برای اینکه آن روح سرگردان نشود مجسمه‌هایی از سنگ یا برنز یا چوب یا گچ می‌ساختند و در مکان‌های امنی قرار می‌دادند و چون آن مجسمه‌ها کاملاً شبیه اشخاصی که مرده بودند ساخته می‌شد به عقیدهٔ آنان روح به آسانی می‌توانست در آنها جای گیرد. افزون برآن مصریان نیز خدایان خود را بصورت موجوداتی در سنگ یا برنز مجسم می‌کردند و در معابدشان قرار می‌دادند. ایرانیان پیش از اسلام، دارای مذهبی بودند که به توحید خیلی نزدیک بود. هرودت که ایرانیان دوره هخامنشی را به هم میهنان خود در کتابی با عنوان «تاریخ» معرفی نموده تعجب می‌کند از اینکه ایرانیان برای خدایان خود معبد و مجسمه‌ای نمی‌سازند و می‌گوید آنها برای انجام آیین‌های مذهبی خودشان روی بلندی‌ها می‌روند و خداوند خود را به این طریق پرستش می‌کنند.

دوره آموزش مجسمه سازی :

این دوره شامل دو بخش پرتره و فیگور میباشد . بخش پرتره شامل دو ترم و هرترم 48 ساعت آموزشی را شامل میشود . بخش فیگور شامل دو ترم و هرترم 36 ساعت آموزشی را شامل میشود.

مجسمه سازی

محتوای آموزشی بخش پرتره:

ساخت پرتره از روی مدل زنده

شناخت آناتومی اسکلت و ماهیچه

ابزار شناسی

آرماتور بندی

بافت گذاری

ساخت جمجمه و تشریح ماهیچه

کاراکتر پردازی

دیتایل گیری در چهره (جزئیات چهره )

تکنیک فیتیله ایی

محتوای آموزشی بخش فیگور :

کار با مفتول سیمی و ساخت فیگور

ساخت فیگور از روی مدل زنده

ساخت آرماتوربندی

تشریح ماهیچه

ساخت اسکلت

بافت گذاری

کاراکترپردازی

منبع : کاشانه هنر

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:

آدرس تلگرام کاشانه هنر : https://telegram.me/kashanehonar

آدرس اینستاگرام کاشانه هنر : https://www.instagram.com/kashanehonar