بارکد QR

تاریخ

پنج شنبه, ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

زمان

00:00 - 00:00

مبلغ

399,000 تومان

به تماشای گنجینه(سفر یک روزه بازدید موزه‌هنرهای‌معاصر و کاخ‌گلستان)

 بازدید موزه‌هنرهای‌معاصر و کاخ‌گلستان:

بازدید موزه‌هنرهای‌معاصر و کاخ‌گلستان، به صورت سفر یک روزه توسط آموزشگاه کاشانه هنر برگزار می گردد.

وسیله ی ایاب و ذهاب در طول بازدید:

وسیله ایاب و ذهاب ،در طول این سفر اتوبوس می باشد. و جابه جایی های انجام شده به صورت گروهی صورت میگیرد.

تاریخ شروع بازدید:

تماشای گنجینه(موزه هنرهای‌معاصر و کاخ‌گلستان) در مدت زمان یک روز صورت میگیرد:

  • شروع حرکت : روز پنجشنبه ۲۴ شهریور (نیمه شب)
  • بازگشت: روز جمعه ۲۵شهریور (نیمه شب)

خدمات این بازدید:

  • بازدید از تمامی نقاط کاخ گلستان و موزه هنر های معاصرخواهیم داشت.
  • در طی سفر در زمان صبحانه و ناهار توقف خواهیم داشت. (وعده ی صبحانه و ناهار به عهده ی خود شماست)
  • دو میان وعده  برای شما درطی سفر نظر گرفته شده است.

مقررات بازدید:

افراد زیر هجده سال به منظور شرکت در این سفر اجازه ی کتبی از  والدین خود را به همراه داشته باشند.

هدف بازدید:

کاخ گلستان:

“کاخ گلستان” یا “قصر گلستان” نامی است اطلاق شده به بخشی در محوطه ای تاریخی از عهد تیموری که بعدها با عنوان “ارگ سلطنتی تهران” بازشناخته شده‌است. این نام برگرفته از تالاری در محوطه کاخ گلستان و متعلق به عهد فتحعلی شاه قاجار بود که در دوره ناصرالدین شاه با عنوان “عمارات مبارکه گلستان” روایی پیدا کرد و در عهد مظفرالدین شاه با نام “قصر گلستان” و به شیوه ای رسمی مورد استفاده قرار گرفت.
بیشتر بدانید

 

موزه هنر های معاصر:

موزهٔ هنرهای معاصر تهران (نمایشگاه گروهی مینی مالیسم و کانسپچوال آرت) یکی از سرشناس‌ترین موزه‌های ایران است. این موزه در سال ۱۳۵۶ خورشیدی (۲۲ مهر برابر با ۱۴ اکتبر ۱۹۷۷ میلادی) به کوشش و ابتکار فرح پهلوی و با پشتیبانی دفتر مخصوص شهبانو،در گوشهٔ غربی پارک فرح (بوستان لاله کنونی) در خیابان امیرآباد شهر تهران بنا شد. بنای موزه را کامران دیبا در سبک معماری مدرن و با الهام از بادگیرهای کویری ایران طراحی کرد.
بیشتر بدانید

نمایشگاه مینی‌مالیسم(کمینه‌گرایی) و کانسپچوال‌آرت (هنرمفهومی):

بازدید موزه‌هنرهای‌معاصر و کاخ‌گلستان:نمایشگاه مینی‌مالیسم(کمینه‌گرایی) و کانسپچوال‌آرت (هنرمفهومی) با ارائه بیش از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند ساعت ۱۷ سه‌شنبه ۳۱خرداد‌ماه افتتاح شد و از روز اول تیر تا ۲۷ شهریورماه، در معرض دید علاقمندان خواهد بود.
نمایشگاه مینی‌مالیسم و کانسپچوال آرت، با هدف نمایش بخشی از گنجینه ارزشمند موزه هنرهای معاصر تهران به ارائه آثاری می‌پردازد که متعلق به دوران آغاز تا اوج این دو جریان در دهه‌های میانی قرن بیستم هستند. همچنین آثاری از هنرمندانی از مکاتب دیگر که بر شکل گیری هنر کانسپچوال تاثیر داشته یا از آن تاثیر گرفته‌اند در این نمایشگاه حاضر هستند. هدف این نمایشگاه پیروی از تقسیم بندی‌های مرسوم نیست بلکه قصد دارد با بازخوانی دو مفهوم جریان‌ساز در میانه قرن بیستم به تحلیلی از محتوای فکری و تاثیرات و میراث این دو جریان دست یابد.

 

هنر مینی‌مال:

هنر مینی‌مال ملاحظات زیبایی شناسی و تکنیکی هنر مدرن در تولید نقاشی و مجسمه را کنار گذاشت و بجای آن به فرایند تولید اثر با روش‌های صنعتی، تقلیل دادن فرم و شکل زیباشناسانه اثر، و اهمیت بخشیدن به فضا و فرایند پرداخت. هنر کانسپچوال در آغاز بطور کلی اهمیت اثر هنری در قالب شیئ را به چالش کشید و ایده را اصل ارجح در تولید هنر شمرد. اولویت بخشیدن به ایده بجای زیبایی‌شناسی مدرنیستی هنرمندان کانسپچوال را به سمت استفاده از روش‌ها و موادی سوق داد که سابقه و دلالت زیبایی شناسانه نداشتند. هنر کانسپچوال ریشه در تفکرات دادا و مارسل دوشان دارد. به همان نسبت تاثیرات آن بر هنرمندان نئودادا و پاپ و سایر جریانات هنری بعد از آن قابل ملاحظه است.

در نمایشگاه مینی‌مالیسم و هنرمفهومی آثار هنرمندانی ازجمله، سل‌له‌ویت، جوزف کاسوت، جان بالدساری، اد راشا، یان دیبتس، دنیس اُپنهایم، برنار وُنه، شوساکو آراکاورا، مارسل دوشان، گیلبرت و جرج، دانلد جاد، رابرت اسمیتسون، میکله زازا، برند و هیلا بکر، گرفان الک، ژاکلین وینزور، تری اتکینسون و مایکل بالدوین، بورلی پپر، پیتر استرویکن، من ری، میشل آنجلو پیستولتو، رابرت موریس، مارسل بروتهرس، میشل استوارت، راجر ولش، دن فلاوین، کیت سونیر، اد راینهارد، اگنس مارتین، دیتر روث، کریستو و ژان کلود، فرانک استلا، گوردون ماتاکلارک، دنیل اسپوئری، به نمایش گذاشته می‌شود.

بازدید آثار:
آثارنمایشگاه قابل تکرار نیستند و این فرصت از طرف کاشانه هنر برای علاقه مندان محیا شده تا به مطالعه و مشاهده آن ها با یکدیگر بپردازیم .

تذکر:

ظرفیت ثبت نام محدوداست، در صورت پایان یافتن ثبت نام ،شما امکان ثبت نام نخواهید داشت .
در صورت انصراف افراد از سفر و باز شدن ظرفیت ،از طریق استوری های پیج کاشانه هنر اطلاع رسانی خواهد شد.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
آدرس تلگرام کاشانه هنر
آدرس اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه