آموزش طراحی گرافیک

دوره طراحی گرافیک پایه :

دوره طراحی گرافیک شامل 321 ساعت مباحث کارگاهی اصول دیزاین است که هر طراحی باید با آنها آشنایی داشته باشد.

محتوای آموزشی  :

اصول گرافیک دیزاین که در این دوره به آن پرداخته می شود شامل:

بخش پایه:

طراحی پایه

مبانی1

سبک شناسی

طراحی لوگو

مبانی2

آشنایی با خط

بخش پیشرفته:

نرم افزار این دیزاین

لوگوتایپ

لی اوت و صفحه آرایی

پوستر

نظارت چاپ

توضیحات بیشتر :

با وجود علاقه‌مندانی که آشنایی کافی با هنر و خصوصاً هنرهای تجسمی ندارند در برنامه ی آموزشی بخش های دیگری چون آشنایی با هنر و طراحی دستی پیش بینی شده که برای طراحی گرافیک و آشنایی با آخرین تحولات هنری ضروری می باشد. هنرجویان در پایان این دوره اصول طراحی لوگو و لوگوتایپ به همراه لی‌اوت پوستر و اعلان فرا گرفته و نیز می توانند با نرم افزارهای اصلی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور به خوبی کار کنند.

طراحی گرافیک

از شناخته شدن رشته‌ی گرافیک در ایران سالهای زیادی نمی گذرد. با وجود اینکه این رشته دارای سابقه‌ی بیشتری از رشته ی عکاسی است  با این حال گرافیک در ایران پس از رشته ی عکاسی به عنوان یک رشته ی مستقل شناخته شد. گرافیک امروزه در تمامی زندگی ما حضور دارد و لحظه ای نیست که در زندگی مدرن بتوانیم بدون اطلاعاتی که گرافیک در اختیارمان قرار می دهد کارهای روزمره مان انجام دهیم. صفحه آرایی کتاب و مجلات، بسته بندی محصولات، نشانه های تجاری، اتیکت لباس و … بخش هایی از حضور گرافیک در اطراف ما هستند .

امروزه این رشته پرکاربردترین رشته‌ی تجسمی به حساب می آید و از موقعیت بسیار عالی در کشورهای صنعتی و در حال توسعه برخوردار است. آموزش گرافیک در ایران بیشتر از طریق دانشگاه ها در مقاطع مختلف صورت می گیرد. کاشانه هنر با بررسی وضعیت آموزشی این رشته در دانشگاه ها و سایر مؤسسات و همچنین طراحی های صورت گرفته بدست کانون های آگهی و تبلیغات به این نتیجه رسید که مهمترین ضعف این رشته، اصول گرافیک دیزاین است. لذا برای جبران این ضعف و نیز پرورش نیروهای توانا برنامه ی آموزشی خود را در این زمینه تنظیم نموده است.