آزمون عملی طراحی صنعتی ۱۴۰۰ چگونه است؟

طراحی صنعتی

آزمون عملی طراحی صنعتی ۱۴۰۰چگونه است؟

رشته طراحی صنعتی چگونه رشته ای است؟

هر محصولی که در اطراف شماست، از طراحی به خصوصی برخوردار است .طراحی صنعتی ترکیبی ازهنر و صنعت می‌باشد. وظیفه یک طراحی صنعتی طراحی محصولات است که علاوه بر زیبایی، دارای کارآیی لازم برای کاربر نیز باشد .آنچه که موجب موفقیت یک طراح صنعتی می شود .بیش از یک طراحی بی عیب و نقص داشتن ایده و خلاقیت است.قبولی در طراحی صنعتی مرتبط به زیرگروه دو می باشد و دروس تئوری این زیر گروه (زیرگروه دو) را برای کنکور هنر باید مطالعه کنید و کنکور تئوری بسیار پر اهمیت است و همچنین برای قبولی در رشته طراحی صنعتی باید ذربخش عملی موفق شوید. آزمون عملی طراحی صنعتی که پس از کنکور تئوری برگزار می شود.

این رشته که از طرفداران زیادی برخوردار است به شاخه های مختلفی از قبیل طراحی محصول ، طراحی مبلمان داخلی و شهری، طراحی جواهرات و …تقسیم می شود.

نمونه سوالات آزمون عملی طراحی صنعتی به چه صورت می باشد؟

آزمون عملی طراحی صنعتی که نقش بسیار مهمی در قبولی داوطلبان هر ساله ایفا می‌کند از دو بخش تئوری و عملی برخوردار است.
در بخش تئوری داشتن شناخت کافی نسبت به مسائل فنی، شناخت نسبت به ابزار آلات صنعتی و سوالاتی از قبیل سوالات زیر برای نمونه برای هنرجویان مطرح می شود:

طراحی صنعتی

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر ۱۴۰۰

۱. اندازه خط کشی های عابر پیاده در چهارراه ها؟
۲. شکل چرخ صندلی کامپیوتر داده شده و سوال شده است که چرا به این شکل است؟
۳. تصویر یک نوع قالب گیری داده شده است و نامه روش قالب گیری سوال شده است.
۴. تصاویر چند صندلی داده شده است و سوال این است که کدام برای میز کامپیوتر ساخته شده است؟
۵. تصویر قطعه ای از موتور خودرو و سوال در مورد نام آن؟
۶. تصویر چند لیوان و سوال در مورد اینکه کدام یک دسته مناسب تری برای آب خوردن دارند.
۷.تصویر یک سوهان و سوال در مورد اینکه این سوهان برای شیشه است یا چوب یا آهن یا فولاد؟

مشاوره ویژه به صورت هفتگی توسط سرکار خانم شاهمرادی مشاور بخش کارشناسی کاشانه هنر صورت می گیرد.
در بخش عملی آزمون ،از داوطلبان خواسته می شود تا با داشتن خلاقیت و نوآوری نسبت به طراحی محصولات خواسته شده با قدرت اسکچینگ ،طراحی و جنس خط در طراحی صنعتی، ارگونومی و طراحی بر اساس پرسپکتیو رنگ گذار ایران در نقشه ارگونومی ، راندو ،نقشه های فنی و مواد و روش های ساخت و .. اقدام کنند. از نمونه سوالات این بخش می توان چند نمونه زیر را مطرح کرد:

طراحی صنعتی

۱. تصویر یک حجم داده شده که با چند خط برش داده شده است ،حجم گسترده آن را رسم نمایید.
۲. نحوه کنار هم قرار گرفتن نقوش روی توپ های والیبال، بسکتبال و فوتبال را بکشید.
۳. تصویر موتور گازی داده شده و از داوطلبان خواستند که قطعات ناقص آن را کامل کنند.
۴. الیاف طبیعی مثل علف، محفظه ای برای حمل ۱۲ عدد تخم مرغ طراحی کنید.
۵. با یک مقوا یا ۳۱ حجم غیر متداول طراحی کنید.
۶. برای نوشتن مشخصات مسافران هوایی برای بر روی چمدان ها، طرحی را با جنس کاغذ طراحی کنید که برای نصب آنها به بار نیاز به چسب و غیر نباشد.
۷.لیوان شخصی برای خودتان طراحی کنید.
۸. برای سطح صاف روی یخچال و وسایل تزیینی طراحی کنید که قابلیت تغییر داشته باشد.

رزرو انتخاب رشته با خانم مائده شاهمرادی مشاور مرکز کاشانه هنر اصفهان از طریق لینک زیر صورت می گیرد نهایت رزرو انتخاب رشته تاروز چهارشنبه ۱۳ مرداد می باشد.
انتخاب رشته
اساتید کاشانه هنر هر سال با توجه به شناخت کافی نسبت به مسائل و مباحث مربوطه در آزمون از تکنیک تا اجرا ایده پردازی و خلاقیت کلیه مباحث فنی و تکنیکی را در مد نظر قرار داده و موجب موفقیت بسیاری از هنرجویان شده‌اند.
تکنیک های مورد نیاز:

به طور خلاصه اسکچ در طراحی صنعتی (همان اتود وار طراحی هست )که شما با کشیدن فرم و خطوط اصلی شی برای نشان دادن شکل و عملکرد آن از اسکچ استفاده می کنید .وقتی که می خواهیم تعداد زیادی ایده برای یک محصول بدهیم اسکچ زدن برای نشان دادن ایده ها کافی است.
منظور از راندو هم یک سری تکنیک هایی برای واقعی جلوه دادن و تبدیل اسکچ به یک قیافه نزدیک به واقعیت است که شامل تکنیک های رنگ کردن سایه زدن نورپردازی و برق انداختن و نشان دادن بافت و طرح است و .. است و معمولاً برای طرح برتر ایده نهایی و زیباتر جلوه دادن آن کاربرد دارد.

افزایش درصد با کلاس های جمع بندی (طرح جامع پوشش مطالب) وکلاس های نکته و تست(آموزش تکنیک ها):
  1. کلاس های جمع بندی : مرور و جمع بندی مباحث پر تکرار و تراز آور مطالب احتمالی طبق تشخیص استاد در کنکورهنر(باز یاد آوری مطالب مهم  )
  2. کلاس های نکته وتست :  یادگیری تکنیک های تست زنی و افزایش سرعت عمل  در کنکورهنر(بسیار این بخش مهم است چراکه تعیین کننده شما نسبت به رقبا هست.)

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر ۱۴۰۰

 

ازمون عملی

وسایل مورد نیاز آزمون:

تخته شاسی به ابعاد A۳ مداد های( رنگی، سیاه، طراحی و اتود) پررنگ و نرم ،پاک کن و تراش خط کش، گونیاکوچک، پرگار و گیره های کاغذی است.

محل آزمون:

درشهر داوطلب

رزرو انتخاب رشته با خانم مائده شاهمرادی مشاور مرکز کاشانه هنر اصفهان از طریق لینک زیر صورت می گیرد نهایت رزرو انتخاب رشته تاروز چهارشنبه ۱۳ مرداد می باشد.
انتخاب رشته

 

مشاوره تک جلسه ای کنکور هنر۱۴۰۰

ثبت نام آزمون های میدیا

ثبت نام آزمون های میدیا توسط تنها نمایندگی اصفهان ،کاشانه هنر صورت می گیرد به خاطر شرایط حاضر امسال آزمون ها به صورت غیر حضوری (آنلاین ) برگزار می شود (دانش آموزان متقاضی شهرستانی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند) از طریق بخش کارشناسی کاشانه هنر نیز می توانید درجریان دوره ها ی کاشانه هنر قرار بگیرید.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
کانال تلگرام کاشانه هنر
اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه