چگونه درک عمومی هنر را بخوانیم؟

مطالعه درک عمومی هنر، از کلیدی‌ترین وظایف هر داوطلب شرکت در کنکور سراسری هنر است. تعداد زیاد منابع در کنار حجم مطالب هر یک از آنها، درک عمومی هنر را به یکی از دروس نسبتا سخت کنکور هنر تبدیل کرده است. اگر نگاهی به نتایج کنکور هنر سال‌های قبل بیاندازیم متوجه خواهید شد که میانگین پاسخ‌های درست و درصد تست‌های درک عمومی هنر ۷% بوده است.

از سوی دیگر میزان پاسخگویی صحیح شما و نمره کسب شده از درس درک عمومی هنر،  ضریب تاثیر ۱۲ درصد در نتیجه نهایی کنکور شما دارد.

بر همین اساس لازم هر داوطلبان کنکور هنر، روش‌های صحیح مطالعه کنکور هنر و تکنیک‌های تست‌زنی در این درس را بدانند تا بتوانند با ایجاد انحراف معیار نسبت به سایر داوطلبان کنکور، بهترین نتیجه را به‌دست آورند.

به‌کارگیری تجربه و روش‌های موفقیت‌آمیز رتبه‌های برتر کنکور هنر در سال‌های قبل می‌تواند به شما کمک کند تا با خطاهای کمتری مسیر درست مطالعه درک عمومی هنر را انتخاب کنید.

 

در این مقاله نکات مهمی که باید در مطالعه درک عمومی هنر بدانید و به کسب رتبه برتر شما در کنکور هنر کمک می‌کند را در قالب عناوین زیر خواهید خواند:

 1. روش صحیح مطالعه درک عمومی هنر

 2. جمع بندی درک عمومی هنر

 3. تست زنی درک عمومی هنر

 4. خطاهای رایج در مطالعه درک عمومی هنر

 5. نکات مهم در یادگیری درک عمومی هنر

 6. روش صحیح مطالعه درک عمومی هنر

 7. جمع بندی درک عمومی هنر

 8. تست زنی درک عمومی هنر

 9. خطاهای رایج در مطالعه درک عمومی هنر

 10. نکات مهم در یادگیری درک عمومی هنر

 

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر ، در مورد شرایط پانسیون مطالعاتی کنکور هنر ۱۴۰۳ به آموزشگاه تماس بگیرید.

مطالعه درک عمومی هنر

روش صحیح مطالعه درک عمومی هنر

از میان داوطلبان کنکور هنر، کمتر کسی را می توان یافت که در تست‌های درک عمومی هنر، درصدهای بالا نزدیک به ۹۰ یا حتی ۸۰ درصد کسب کرده باشد. به همین دلیل یادگیری روش صحیح مطالعه درک عمومی هنر، می‌تواند شما را از سایر داوطلبان کنکور متمایز سازد. متاسفانه تعداد بسیاری از داوطلبان تا روز برگزاری کنکور هنر هم هنوز به نتیجه قطعی برای انتخاب بهترین روش مطالعه درک عمومی هنر نرسیده‌اند و به همین دلیل نمی‌توانند سوالات کنکور را درست پاسخ دهند. در این بخش بهترین تکنیک‌های مطالعه درک عمومی هنر را جمع‌بندی نموده‌ایم تا شما عزیزان بتوانید بهتر از سایر رقبایتان در کنکور هنر بدرخشید.

۱- مطالعه درک عمومی هنر را از کتاب‌های درسی (منابع وزراتی) شروع کنید

کنار گذاشتن کتاب‌های درسی یا همان منابع وزارتی اعلام شده از سوی سازمان سنجش کشور در درس درک عمومی هنر اولین و بزرگ‌ترین اشتباه داوطلبان کنکور هنر می‌تواند باشد. متاسفانه بسیاری از داوطلبان منابع آزاد معرفی شده توسط اساتید کنکور هنر را ایگزین منابع وزارتی می‌کنند در صورتی که این منابع باید در کنار کتاب‌های درسی شما مطالعه شوند. گام اول مطالعه درک عمومی هنر را با کتاب‌های درسی آغاز کنید و موازی با آن از منابع آزاد و کتاب‌های کمک آموزشی معرفی شده توسط اساتید با تجربه کنکور هنر استفاده کنید.

تاریخ هنر (گامبریج)، هنر در گذر زمان (هلن گاردنر)، تاریخ هنر (پرویز مرزبان)،کتاب‌ دایره ‌المعارف هنر رویین پاکباز تعدادری از منابع آزاد و مطرحی است که معمولا مطالعه آنها در درس درک عمومی هنر توصیه می‌شود.

اگر قصد دارید منابع مطالعاتی درک عمومی هنررا به‌صورت کامل ببینید روی لینک زیر کلیک کنید.

****برای اطلاع از لیست کامل منایع وزارتی و آزاد درک عمومی هنر کلیک کنید.

 

۲- بر اساس مباحث درک عمومی هنر را مطالعه کنید

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های مطالعه درک عمومی هنر این است که منابع درسی را به صورت فصل به فصل نخوانید. روش موثر تر مطالعه درک عمومی هنر مطالعه مبحص به مبحث از تمامی منابع درسی و کمک آموزشی است. مثلا اگر رنسانس در سیر تاریخ هنر ۲ را مطالعه می‌کنید، همین مبحث را در تاریخ هنر جهان نیز بررسی کنید و درس‌نامه‌های کتاب‌های تستی این مبحث را نیز مرور کنید تا تمامی نکات و جزئیات یک مبحث را به‌صورت همزمان در یک بازه زمانی یاد بگیرید. این روش مطالعه درک عمومی هنر میزان یادگیری شما را افزایش و زمان کل مطالعه شما را کاهش می‌دهد. چرا که هنگام شروع یک مبحث از یک منبع درسی دیگر، نیازی به برگشت و یادآوری مطالب مطلعه شده قبلی مرتبط با آن مبحث وجود ندارد.

 

۳- نکات کنکوری درک عمومی هنر را به صورت تصویری به ذهن بسپارید

مطالعه درک عمومی هنر به روش حفظی، به دلیل حجم زیاد مطالب در هر یک از منابع درسی، کار بسیار دشوار و چه بسا بیهوده‌ای است. اگر تا به امروز سعی در حفظ کردن مطالب درک عمومی هنر بوده‌اید باید متوجه خسته‌کننده بودن و البته بدون نتیجه بودن روش مطالعه خود شده باشید.

مطالب درک عمومی هنر بسیار فرار هستند و به مروز زمان از همه مباحثی که ظاهرا یادگرفته بودید از ذهن شما خواهد پرید. از طرف دیگر مرور همه این مباحث در دوران جمع‌بندی کنکور کار بسیار دشواری است. پس باید به دنبال یک راهکار بهتر و موثرتر باشید.

راز اصلی مطالعه درک عمومی هنر در این است که مباحث مطرح شده در هر یک از منابع را به صورت تصویری مجسم و به ذهن بسپارید. با این روش هر یک از مباحث با درک کامل نسبت به مطلب خوانده شده، در ذهن شما ذخیره می‌شود و دیگر مطالب را از یاد نخواهید برد.

 

روش صحیح مطالعه درک عمومی هنر

۴- بررسی تصاویر موجود در منابع را فراموش نکنید

سوالات کنکور هنر در سال‌های قبل نشان می‌دهد ۲-۴ تست درک عمومی هنر، مربوط به تصاویر منابع درسی است. بر همین اساس توصیه می‌شود در هنگام مطالعه درک عمومی هنر، تصاویر مربوط به بناها، آثار تاریخی و با هر تصویر دیگری که در منابع درسی آمده است را مورد توجه قرار دهندو تمامی ویژگی‌های مربوطبه هر تصویر را به ذهن بسپارند. سبک سوالات مرتبط با تصاویر متفاوت است؛ ممکن است سوال مستقیما به یک بنا اشاره داشته باشد و نسبت به ویژگی‌های آن تست طراحی و یا ممکن است به‌صورت غیر مستقیم و یا ترکیب کردن با سایر مباحث درسی تست مطرح شود. به همین دلیل تاکید می‌کنیم که تمامی مطالب مرتبط با هر تصویر را به‌صو رت کامل و یکپارچه به ذهن بسپارید تا بتوانید به سوالات ترکیبی نیز پاسخ دهید.

 

۵- سبک سوالات درک عمومی هنر در کنکور را بشناسید

در زمان مطالعه درک عمومی هنر حتما سبک سوالات احتمالی مرتبط با هر مبحث را بشناسید تا بتوانید روی نکات اصلی هر مبحث تمرکز کنید. به طور مثال در مباحث مرتبط با هنر و معماری، بازه‌های تاریخی مختلف از منظر هنری اهمیت بسیار زیادی دارد؛ شناخت نسبت به متدهای معماری استفاده شده در هر دوره تاریخی، نوع رنگ و اشکال به کار رفته در معماری‌ بناهای هر بازه تاریخی در سوالات کنکور هنر دیده می‌شود. همچنین نکات ریز و تصاویر کتاب‌های درسی برای مبحث هنر و معماری بسیار پر اهمیت است.

و یا در سوالات مرتبط با جامعه‌شناسی سبک زندگی در در دوران‌های مختلف تاریخی مورد اهمیت است. مثلا جامعه‌ای که در دوران هخامنشیان یا اشکانیان زندگی می‌کردند.

بررسی سوالات کنکور هنر سال‌های قبل، تست‌های کتاب‌های کمک‌آموزشی و یا تست‌های کنکور آزمایشی میدیا به شما کمک می‌کند با سبک سوالات هر مبحث آشنا شوید.

 

۶- خلاصه نویسی و حاشیه نویسی را برای کلیه مطالب درک عمومی هنر انجام دهید.

یکی دیگر از نکنیک‌های مطالعه درک عمومی هنر خلاصه‌سازی مطالب و حاشیه‌نویسی نکات مهم و کنکوری درس درک عمومی هنر است.

شما می‌توانید با مطالعه هر مبحث، مطالبی را که کامل یادگرفته‌اید را به‌صورت خلاصه و به زبان خود در حاشیه کتاب با دفتر مجزایی بنویسید و به مرور زمان با تست‌زنی در هر مبحث نکات جدید را در کنار مطالب قبلی مربوط به آن مبحث اضافه کنید.

این کار علاوه بر مرور دوباره مطالب در هنگام خلاصه‌نویسی، به شما اجازه می‌دهد در طول سال نیز یادداشت‌های خود را به‌صورت چندباره مرور کنید. همچنین در روزهای پایانی تا کنکور هنر و جمع‌بندی نهایی مطالب می‌تواند در زمان شما برای بازخوانی و مرور کلیه مباحث صرفه‌جویی کند.

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر از برنامه ی ویژه برای افرادی که تازه تصمیم به شروع دارند وبا  استاد مهران نوروزی برای زمان باقی مانده تا کنکور با آموزشگاه تماس بگیرید یا در پایین وبلاگ کامنت بگذارید

۷- تست را در کنار مطالعه منابع وزارتی و آزاد درک عمومی هنر فراموش نکنید

چگونه درک عمومی هنر بخوانیم

تست‌زنی در کنار مطالعه درک عمومی هنر می‌تواند یادگیری شما را تکمیل کند. توجه داشته باشید که حتما برای هر مبحث تست‌های متنوعی حل کنید تا به نقاط ضعف آموزش و مطالعه خود پی ببرید. تست‌های غلط ناشی از نواقص یادگیری شما یا تله‌های تستی است که شما به آن توجه نکرده‌اید. بنابر این در پایان هر بار تست‌زنی حتما شرح پاسخ تست‌ها را به طور کامل بررسی کنید. این بررسی تست‌های درست پاسخ داده را نیز شامل می‌شود چرا که ممکن است در شرح پاسخ تست نکات تکمیلی یا روش‌های جایگزین برای رسیدن به پاسخ درست وجود داشته باشد. به همین دلیل گنجاندن تست در برنامه‌ریزی کنکور در یادگیری کامل درک عمومی هنر بسیار کمک‌کننده است.

 

۸- مرور دوباره مطالب را جزء برنامه‌ریزی کنکور خود قرار دهید

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم حجم مطالب درس درک عمومی هنر بسیار زیاد و اغلب فرار است. به همین دلیل روش مطالعه درک عمومی هنر باید بر اساس مرور چندباره مطالب برنامه ریزی شود.

برای یادگیری مباحث درک عمومی هنر انتظار نداشته باشید با صرف یک بازه زمانی طولانی، قفل کردن روی یک مبحث و تکرار ۱۰۰ باره آن، تمامی مطالب را حفظ و تا روز کنکور در ذهن داشته باشید. این روش به هیچ‌عنوان برای سما نتیججه مثبتی را به‌دنبال نخواهد داشت.

بهترین روش مطالعه درک عمومی هنر این است که بازه‌های زمانی را کوتاه‌تر و مطالب مورد مطالعه در آن بازه زمانی را زیادتر کنید. در این بازه با دقت و تمرکز بخش‌های مهم را مشخص کنید. با فاصله زمانی کوتاه بازه زمانی دیگری را برای مطالعه درک عمومی هنر اختصاص دهید، در این زمان مطالب مهم مشخص شده در مطالعه قبلی را مرور و خلاصه کنید و در بازه‌های زمانی دیگر مرور این مطالب را تنها از مطالب خلاصه شده خود انجام دهید و صرفا برای یادآوری تصاویر به کتاب مراجعه کنید. با این روش مطالب در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری مرور می‌شوند، بنابراین ذهن شما خسته نخواهد شد و توان ذهنی شما برای یادگیری مباحث جدید افزایش می‌یابد. علاوه براین، مرور مطالب در فواصل زمانی کوتاه، به تثبیت مطالب در حافظه ما کمک به‌سزایی خواهد کرد.

 

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر در دوره های کنکور هنر ۱۴۰۲ به لینک زیر مراجعه کنید.

جمع بندی درک عمومی هنر

جمع بندی درک عمومی هنر

در روزهای پایانی تا کنکور شما باید آموزش و مطالعه درک عمومی هنر از مباحث جدید را کنار بگذارید و به جمع‌بندی مباحث از قبل خوانده بپردازید. توصیه‌هایی که بهتر است در جمع‌بندی درک عمومی هنر به کار بندید شامل موارد زیر می‌شود:

 • روش مطالعه خود را تغییر دهید: آموزش و یادگیری مباحث جدید درک عمومی هنر را حذف و مطالب قبلی را بازیابی و مرور کنید.
 • زمان تست‌زنی را بیشتر کنید: از طریق آزمون‌های خانگی و شرکت در کنکورهای آزمایشی جامع نقاط ضعف خود را در مطالبی که قبلا خوانده‌اید، پیدا کنید و در صدد بهبود آن بر آیید.
 • نقاط قوت خود را تثبیت کنید: با مرور مباحثی که قبلا آنها را یادگرفته اید، مرور تست‌های غلط گذشته و نکات و خلاصه‌نویسی‌های قبلی خود، نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل و نقاط قوت خود را در ذهن تثبیت کنید.

راهکار دیگری که می‌تواند در جمع‌بندیدرک عمومی هنر به شما کمک کند، استفاده از کتاب‌های جمع‌بندی و شرکت در همایش‌های جمع‌بندی و کلاس‌های نکته و تست‌ است.

** برای شرکت در کلاس‌های جمع‌بندی و نکته و تست درک عمومی هنر کلیک کنید.

 

 

برای ثبت نام کلاس های کنکور هنر ۱۴۰۳،  از طریق لینک های بخش دوره های کارشناسی اقدام کنید.   دوره های کارشناسی کنکور هنر۱۴۰۱

 

ثبت نام کلاس های عملی (متقاضیان طراحی لباس، گرافیک،عکاسی،مجسمه سازی ، عکاسی)  آغاز شد ، شما می توانید از طریق لینک زیر برای ثبت نام اقدام کنید.  دوره های عملی کنکور هنر۱۴۰۱

تست زنی درک عمومی هنر

تست زنی درک عمومی هنر

مسئله مهم دیگری که باید داوطلبان در مطالعه درک عمومی هنر به آن توجه داشته باشند، حل تست‌‌های مختلف و مرتبط با این درس است. همانطور که قبلا هم گفته شده اگر روش صحیحی را در تست‌زنی درک عمومی هنر به کار بندید، یادگیری شما کامل‌تر خواهد شد.  برای دستیابی به این نتیه توصیه‌های زیر را در تست‌زنی درک عمومی هنر جدی بگیرید:

 

♦ برای تحلیل پاسخ‌های صحیح و غلط خود زمان بگذارید.

تحلیل در کنار خواندن مطالب حفظی مهم‌ترین نکته تست‌های درس درک‌عمومی هنر خواهد بود. برای این منظور می‌توانید از کتاب‌های کمک ‌آموزشی موجود در بازار، که دارای بانک ‌تست هستند استفاده کنید که تمامی مطالب مهم درس را پوشش دهند. روش صحیح تست‌زنی بدین صورت است که پس از پاسخ به تمامی سوالات تستی در هر بخش، تمامی جواب‌ها را تحلیل کرده و نکات مهم و مفید مرتبط با هر مبحث را از آن ها استخراج کنند و در کنار بقیه مطالبی که از قبل خلاصه‌نویسی کرده‌ایده بنویسید. این کار از فراموش شدن نکات تست‌های جلوگیری می‌کند.

 

بودجه‌بندی سوالات کنکور سال‌های قبل را بررسی کنید

علاوه بر تست‌زنی، لازم است به بودجه بندی سوالات درک عمومی هنر در کنکور سال‌های گذشته نیز توجه کنید. برای این هدف باید بخشی از زمان خود را به بررسی سوالات درک عمومی هنر در دفترچه کنکور هنر سال ‌های قبل اختصاص دهید تا مباحث مهم‌تر که تعداد تست بیشتری در سوالات کنکور داشته‌اند برای شما مشخص شود. سه مبحث تاریخ هنر در جهان، سیر هنر در تاریخ و آشنایی با مکاتب نقاشی با داشتن ۲ الی ۴ تست ثابت در هر سال، مباحث مهم درک عمومی هنر محسوب می‌شوند.

 

تمرکز خود را بر روی مباحث آسان، متوسط و متوسط رو به بالا بگذارید

واقعیت این است که در درس درک عمومی هنر بعضی از سوالات ضریب پاسخگویی صفر و نزدیک به صفر دارند. بدین معنی که اکثر داوطلبان کنکور هنر به آن سوالات یا پاسخ نمی‌دهند یا پاسخ غلط می‌دهند. شما باید با تسلط کامل بر روی مباحث کتاب‌های درسی و کتاب‌های کمک آموزشی درک عمومی هنر و همچنین شناخت نسبت به سبک تست‌های درک عمومی هنر در هر مبحث، سوالات آسان، متوسط و متوسط رو به بالا را شناسایی کنید و تنها به آنها پاسخ دهید. این بخش از تست‌ها حداقل ۶۰ درصد کل سوالات را شامل می‌شوند. بر همین اساس تلاش کنید سوالاتی که به پایخ صحیح آن مطمئن نیستید را به‌هیچ‌وجه پاسخ ندید و تنها بر روی سوالات آسان و متوسط تمرکز کنید تا بتوانید درصد مربوط به آن سوالات را به راحتی و بدون نمره منفی به دست آورید.

 

خطاهای رایج در مطالعه درک عمومی هنر که باید مراقب آن باشید

خطاهای رایج در مطالعه درک عمومی هنر که باید مراقب آن باشید

۱- تله منابع مطالعاتی آزاد

بزرگ‌ترین تله‌ای که اکثر داوطلبان کنکور هنر در مطالعه درک عمومی هنر بدان گرفتار می‌شود، منابع مطالعاتی آزاد است. این تله در ۲ صورت باعث ایجاد نمره منفی برای داوطلبان خواهد شد. اولین حالت زمانی است که داوطلب مطالعه منابع درسی وزراتی را کنار گذاشته و تمام وقت مطالعه خود را صرف مطالعه منابع آزاد می‌کند. دومین حالت زمانی است که داوطلبان با تعداد زیادی از منابع مطالعاتی آزاد برای درک عمومی هنر مواجه می‌شوند و نمی‌دانند باید وقت خود صرف مطالعه کدام یک از منابع کنند.

توجه داشته باشید که قرار نیست در کنکور هنر به تمامی سوالات درک عمومی هنر  پاسخ دهید. اگر شما بتوانید به ۵۰-۶۰ درصد سوالات آسان تا متوسط این درس پاسخ صحیح دهید هم کافی است و امتیاز بسیار خوبی از آن به‌دست می‌آورید بنابراین بهتر است دایره مطالعاتی تان را تنگ‌تر کنید تا با تمرکز بیشتر یادگیری خود را افزایش دهید. بازم به ذکر است اکثر منابع مطالعاتی آزاد که سوالات کنکور درک عمومی هنر از آن طرح می‌شود، صورت دایره المعارف هستند و زمان زیادی را برای مطالعه کامل نیاز دارد. به همین دلیل بهتر است به کمک مشاوران و برنامه‌ریزان مجرب کنکور هنر، منابعی را که مهمتر هستند و سوالات بیشتری از آنها طرح می‌شود را برای مطالعه درک عمومی هنر انتخاب کنید.

*** جهت ملاقات با مشاوران ما در کاشانه هنر روی لینک زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره کنکور هنر

۲- خطای روی حافظه حساب کردن

دومین خطایی که مثل تله داوطلبان کنکور هنر را در درس درک عمومی هنر گرفتار می‌کند، حفظ کردن مطالب است. روش حفظی برای مطالعه درک عمومی هنر به‌هیچ عنوان نمی‌تواند نتیجه خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد. همانطور که در مقاله نیز اشاره کردیم، تجسم کردن مطالب و استفاده از تصاویر در کنار خلاصه‌نویسی نکات مهم کمک زیادی به درک و یادگیری شما خواهد کرد

 

۳- خطای گسسته خوانی

خواندن تک تک منابع مطالعاتی به صورت مجزا از هم، ذهن شما را دچار گسستگی می‌کند. در این روش مطالعه مطالب به‌صورت پراکنده و بدون هیچ انسجامی وارد ذهن شما می‌شود و یادآوری را برایتان دشوار خواهد کرد.  شما باید مباحث مهم را پیدا کنید و مبحث به مبحث تمامی مطالب مرتبط با آن را در تمامی منابع مطالعاتی که انتخاب کرده‌اید بخوانید و پس از آن به سراغ تست زدن بروید. در تمام طول این فرایند نکات مهم هر مبحث را به‌صورت منسجم در حاشیه کتاب یا دفتر مجزایی یادداشت کند تا مطالب کاملا به هم پیوسته در ذهن شما ثبت شود.

 

۴- خطای یادگیری کاذب

اکثر داوطلبان کنکور هنر تلاش می‌کنند تمامی مباحث موجود در منابع را بخوانند و یاد بگیرند. در صورتی که شاید فرصت کافی برای این کار نباشد. اگر شما بخواهید با مرور سریع کلیه مطالب، دامنه مباحث مورد مطالعه خود را افزایش دهید ممکن است یادگیری کاملی نداشته باشید. در این حالت دچار تله یادگیری کاذب شده‌اید. به تصور خود مطالب زیادی را مطالعه کرده‌اید اما به دلیل عدم تسلط کافی نمی‌توانید به تست‌ها پاسخ دهید. به همین دلیل بهتر است بر اساس شرایط خود دامنه مطالعه درک عمومی خود را محدود کنید اما تسلط خود را در مباحث انتخاب شده افزایش دهید.

از طریق مراجعه بخش دوره های کنکور هنر کاشانه هنر می توانید درجریان دوره ها ی کنکور هنر ۱۴۰۳ قرار بگیرید.

نکات مهم در یادگیری درک عمومی هنر

در بخش انتهایی این مقاله بهتر است به نکات ذکر شده در زیر نیز توجه داشته باشید:

 • زمان مطالعه درک عمومی هنر خود را تنها صرف تاریخ هنر نکنید و مباحث مهم دیگر این درس را نیز در نظر داشته باشید.
 • درس درک عمومی هنر ضریب تاثیر ۱۲ در نتیجه کنکور دارد. به همین دلیل رقابت در کسب تراز بالا در این درس بسیار بالاست. بنابراین در برنامه‌ریزی کنکور خود وقت کافی برای مطالعه درک عمومی هنر در نظر بگیرید.

**** اگر هنوز نمی‌دانید چطور یک جدول برنامه‌ریزی مطالعه برای کنکور طراحی کنید روی لینک زیر کلیک کنید:

راهنمای ۱۰ مرحله‌ای طراحی بهترین جدول برنامه‌ریزی کنکور ویژه داوطلبان کنکور
 • مطالعه درک عمومی هنر برای کنکور با روش مطالعه در مدرسه کاملا متفاوت است. باید مبحث به مبحث مطالعه را ادامه دهید و در فواصل زمانی کوتاه روی مطالب از قبل خوانده مرور داشته باشید.
 • برای مطالعه روی یک موضوع قفل نکنید. شما برای موفقیت در کنکور هنر نیاز به یک ذهن باز دارید. بنابراین برای یادگیری ذهن خود را خسته نکنید.
 • برای پیدا کردن نقاط ضعف و قوت خود در آزمون‌های آزمایشی میدیا شرکت کنید. آزمون‌های آزمایشی، فضای کنکور را برای داوطلبان کنکور سراسری هنر شبیه‌سازی کرده و باعث می‌شوند داوطلب بهتر بتواند استرس خود را بر سر جلسه آزمون مدیریت کند.

آموزشگاه کاشانه هنر اصفهان در حال حاضر اقدام به برگزاری آزمون‌ های آزمایشی برای کنکور هنر می‌ نمایند. برای شرکت در این آزمون‌ها روی لینک زیر کلیک کنید

ثبت نام آزمون های میدیا توسط تنها نمایندگی اصفهان،کاشانه هنر صورت می گیرد.  ثبت‌نام در کنکور آزمایشی میدیا کنید      درباره آزمون های میدیا بیشتر بدانید
 • مشورت با مشاوران باتجربه می‌تواند مسیر راه بهتری را به شما نشان دهد و شما را از اشتباهات مختلف بازدارد. اساتید و مشاوران ما در آموزشگاه کاشانه هنر آماده هستند تا به تمام سوالات شما درباره مطالعه درس درک عمومی کنکور هنر پاسخ دهند.

*** جهت ملاقات با مشاوران ما در کاشانه هنر روی لینک زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره کنکور هنر

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
کانال تلگرام کاشانه هنر
اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه