چگونه درک عمومی ریاضی فیزیک را بخوانیم؟

بررسی درک عمومی ریاضی- فیزیک در کنکور هنر:

درس درک عمومی ریاضی- فیزیک در کنکور هنر ۳۰ سوال از دفترچه اختصاصی را شامل می شود که ۲۵ سوال آن مربوط به هندسه و محاسبات عددی و ۵ سوال پایانی آن مربوط به مباحث فیزیک است.

در سال ۹۸ میانگین این درس در کنکور هنر ۶٫۸ درصد و بالاترین درصد کسب شده ۱۰۰ درصد بوده است.

در میان دروس اختصاصی هنر، درک عمومی ریاضی فیزیک جز درس هایی است که برای داوطلبان کنکور هنر با دیپلم ریاضی یا تجربی نسبتا آسان خواهد بود. به طوری که آن ها می توانند حتی بدون مطالعه ی قبلی، درصد قابل قبولی در این درس کسب کنند.

همین امر موجب شده است تا میانگین کشوری این درس تقریبا بالا باشد. به همین علت داوطلبانی که حتی رشته ی مورد نظر شان طراحی صنعتی ( در زیر گروه ۲ ) نیست، می توانند در این درس درصد خوبی داشته باشند.

مسلما سطح سوالات ریاضی فیزیک کنکور هنر نسبت به کنکور ریاضی و تجربی ساده تر می باشد و شامل سوالاتی است که اگر داوطلب وقت کافی برای مطالعه ی این درس بگذارد، می تواند حداقل نیمی از سوالات را پاسخ دهد. به شرط اینکه با تست زنی سوالات کنکور سال های اخیر ، آشنایی کافی را با سوالات این درس داشته باشد. همچنین پیش شرط تسلط لازم برنامه ریزی دقیق برای کنکور هنر است.

جهت تسلط بیشتر در درس درک عمومی ریاضی فیزیک روی لینک زیر کلیک کنید:

*** درک عمومی ریاضی فیزیک؛ ویژه کنکور هنر ۱۴۰۳

 

ترسیم فنی راچگونه بخوانیم؟

ضرایب درک عمومی ریاضی_فیزیک در زیرگروه های مختلف در کنکورهنر:

زیرگروه یکزیرگروه دوزیرگروه سهزیرگروه چهارزیرگروه پنج
ریاضی_فیزیک
۱۳۱۱۱

 

درک عمومی ریاضی فیزیکروش مطالعه درک عمومی ریاضی- فیزیک در کنکور هنر:

بهترین روش مطالعه ی این درس را می توان در ۳ مرحله خلاصه کرد : مطالعه ی تعاریف و فرمول ها، حل تمرین های بین هر مبحث و پس از آن تست زنی فراوان!

یادگیری فرمول های هندسی و همینطور فرمول هایی که به محاسبات عددی مربوط می شوند، از نکات مهم مطالعه ی این درس است.

به دانش آموزان با سطوح ضعیف علمی پیشنهاد می شود برای دروسی مثل ترسیم فنی ،  درک  عمومی ریاضی و فیزیک از کلاس ها ی کنکوری استفاده کنند تا در جهت پیشرفت سریع قرار بگیرند.

افزایش درصد با کلاس های جمع بندی (طرح جامع پوشش مطالب) وکلاس های نکته و تست(آموزش تکنیک ها):
  1. کلاس های جمع بندی : مرور و جمع بندی مباحث پر تکرار و تراز آور مطالب احتمالی طبق تشخیص استاد در کنکورهنر(باز یاد آوری مطالب مهم  )
  2. کلاس های نکته وتست :  یادگیری تکنیک های تست زنی و افزایش سرعت عمل  در کنکورهنر(بسیار این بخش مهم است چراکه تعیین کننده شما نسبت به رقبا هست.)

جمع بندی و نکته و تست ترسیم فنی و ریاضی وفیزیک

۱درک عمومی ریاضی فیزیک.تست های آموزشی:

داوطلبان چنانچه به مباحث کتاب درسی خود، اشراف کامل پیدا کرده و تمرینات آن را نیز حل کردند، نوبت به حل تست‌های آموزشی، خواهد رسید. داوطلبان باید چند تست را از مبحثی که مطالعه کرده اند، انتخاب کنند و شروع به تست زدن کنند. هر زمان که در حین حل سوالی به مشکل خوردند، می‌توانند به پاسخنامه رجوع کنند و از راه حل سوال مطلع شوند.

دینی راچگونه بخوانیم؟

بهتر است داوطلبان در این مرحله، یک دفتر را برای یادگیری نکات موجود در پاسخنامه و یا حتی گزینه‌های غلط تهیه کنند و موارد گفته شده را در آن یادداشت کنند و یا حتی می‌توانند تست‌های حاوی نکته را علامت بزنند تا در زمان مرور و پیش از حل تست‌های زمان دار آنها را حل کنند.

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر از برنامه ی ویژه برای افرادی که تازه تصمیم به شروع دارند وبا  استاد مهران نوروزی برای زمان باقی مانده تا کنکور به لینک زیر مراجعه کنید.

۲درک عمومی ریاضی فیزیک. تست های زمان دار:

تست‌های زمان‌دار باید با فاصله چند روزه از تست‌های آموزشی، انجام شود. بدین صورت که داوطلبان باید چند تست را برای خود انتخاب کنند و با توجه به زمانی که در جلسه کنکور دارند، زمانی را برای حل سوالات اختصاص دهند.

داوطلبان در حین حل سوالات به هیچ وجه نباید به پاسخنامه نگاه کنند و با اتمام زمان نیز باید حل کردن سوالات را متوقف کنند و در انتها برای پاسخ‌های خود درصد بگیرند. این عمل به تدریج سرعت عمل داوطلبان را افزایش داده و باعث مدیریت زمان نیز خواهد شد.

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر ۱۴۰۰

 

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر ، در مورد شرایط پانسیون مطالعاتی کنکور هنر ۱۴۰۱ به لینک زیر مراجعه کنید.

 

درک عمومی ریاضی فیزیکتوجه به بودجه  بندی مباحث درک عمومی ریاضی وفیزیک در کنکور و تعداد دفعات تکرار مباحث:

یکی از روش‌های صحیح مطالعه درس درک عمومی ریاضی و فیزیک، برنامه ریزی برای مطالعه می‌باشد. داوطلبان باید سعی کنند پیش از شروع مطالعه، برای خود یک برنامه طراحی کنند و درنظر داشته باشند در صورتی برنامه شان راه به جایی می‌برد که بر پایه علم و دانش طراحی شده باشد. یکی از ابزارهایی که برنامه را اصولی و آگاهانه می‌کند استفاده از بودجه بندی است.

داوطلبان برای مطالعه درس درک عمومی ریاضی و فیزیک بایستی از یک برنامه اصولی پیروی کنند که یکی از ابزارهای این برنامه می‌تواند بودجه بندی باشد.

لازم به ذکر است خواندن تمامی مباحث پیشنهاد می‌شود اما اگر برای دروس با بودجه بندی بالا، زمان مطالعه بیشتری نیز در نظر گرفته شود برنامه مطلوب تری خواهد بود.

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر ۱۴۰۰

مباحث و اولویت ها در  بودجه بندی درک عمومی ریاضی فیزیک را می توانید درکانال تلگرام ما داشته باشید و هم چنین حل تست های دروس مختلف را  ،توسط اساتید کاشانه هنر را در صفحه مجازی ما  ببینید.
کانال تلگرام کاشانه کنکور

 

منابع پیشنهادی درک عمومی ریاضی فیزیک اساتید و طراحان برتر کشور در دفترچه بودجه بندی آزمون های  میدیا:

درک ریاضی و فیزیک
*۱ )درک عمومی ریاضی و فیزیک _ رحمت مشیدی_نشر کارنامه کتاب
* ۲ )مجموعه تستهای درک ریاضی و فیزیک _ رحمت مشیدی _ نشر کارنامه کتاب

خلاقیت موسیقی را چگونه بخوانیم؟

 

ثبت نام آزمون های میدیا توسط تنها نمایندگی اصفهان ،کاشانه هنر صورت می گیرد به خاطر شرایط حاضر امسال آزمون ها به صورت غیر حضوری (آنلاین ) برگزار می شود (دانش آموزان متقاضی شهرستانی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند) از طریق بخش کارشناسی کاشانه هنر نیز می توانید درجریان دوره ها ی کاشانه هنر قرار بگیرید.

 دوران جمع بندی و مرور،مهم ترین بخش مطالعه:

جمع بندی و دوران جمع بندی بسیار پر اهمیت است به طوری که بخش اصلی مطالعه را شکل می دهد.
در دوران جمع بندی لازم است که شما روش مطالعه خود را تغییر دهید و حدالامکان سعی کنید،مرحله ی آموزش و یادگیری را حذف کنید و مطالعه مطالب قبلی را بازیابی و مرور کنید،آزمون های در خانه خود را بیشتر کنید و تست زنی را افزایش دهید. و به برطرف کردن نقاط ضعف خود در مطالب قبلی که آنها را یادگرفته اید بپردازید و آنها را تبدیل به نقاط قوت خود کنید و به تکمیل آنها بپردازید.در این دوران باید مباحثی که نقاط قوت شما هستند را تثبیت کنید: شما با مرور مباحثی که قبلا آنها را یادگرفته اید،مرور تست های غلط گذشته خود و نکات و یادداشت برداری های قبلی خود، در واقع به تثبیت این یادگیری ها در ذهن خود می پردازید و از فراموشی آنها جلوگیری می کنید.بهترین راهکار برای جمع بندی و مرور استفاده از کتاب های جمع بندی و جزواتِ همایش ها و نکته وتست هایی است که شرکت می کنید و مرور خلاصه ها و جزوات نیز بخش مهمی را می سازد.

کلاس های کنکور هنر ۱۴۰۱

 

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
کانال تلگرام کاشانه هنر
اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه