قوانین و مقررات

کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت کاشانه هنر را دارند ، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات استفاده از خدمات کاشانه هنر است.

قوانین عضویت و خرید از سایت کاشانه هنر

بند ۱

افراد برای عضویت در سایت باید به قسمت عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام‌خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی، لینک تایید عضویت برای آنان ارسال می‌شود که کاربران با کلیک نمودن آن، مراحل عضویت را تایید می‌کنند.

               تبصره ۱
               کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.

               تبصره ۲
               کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده. مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

               تبصره ۳
               عضویت در سایت کاشانه هنر رایگان است.

بند ۲

فرایند خرید از سایت توسط کاربر به این شرح است:

               قسمت اول: بازدید از خدمات ارائه شده در سایت

               قسمت دوم: پرداخت مبلغ معین( یا اعمال کوپن تخفیف) به‌صورت آنلاین توسط خریدار

               قسمت سوم: ارسال رسید کالا و خدمات خریداری شده در قالب ایمیل به آدرس پست الکترونیک کاربر توسط کاشانه هنر

               قسمت چهارم: قرار گیری نام خریدار در لیست استفاده کنندگان خدمت مورد نظر

               تبصره ۱
              چنانچه خریدار با هویت غیرواقعی اعم از نام، نام خانوادگی و … اقدام به خرید کند و موضوع مشخص شود، کاشانه هنرحق دارد سفارش را باطل کند.

بند ۳

حق امتیاز کلیه خدمات این سایت برای کاشانه هنر محفوظ بوده و کلیه خدمات دارای اجازه ارائه رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای است و هرگونه کپی‌برداری یا استفاده از بخش یا کل مطالب کالاها غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.

بند ۴

کاشانه هنر اطلاعات زیر را به‌منظور آگاهی کاربر در اختیار آنان قرار می‌دهد:

 • مشخصات فنی و ویژگی‌های کاربردی خدمات
 • تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید خدمات بر عهده مشتری است.
 • مدت زمان اعتبار پیشنهادهای ارائه شده.

بند ۵

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از کاشانه هنر به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود.

بند ۶

کاربر نباید در سایت ( تالار گفت‌وگو و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی (Comment) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی‌شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را  از دست می‌دهد.

قوانین استفاده از خدمات کاشانه هنر

هنرجو و متقاضی محترم ؛ ضمن تشکر از شما برای شرکت و حضور در مدرسه هنرهای زیبا و کاربردی کاشانه هنر، خواهشمندیم قوانین زیر را به دقت مطالعه کرده و سپس به ثبت نام در “کلاس‌ها و یا رویدادها” اقدام نمایید. بدیهی است پس از پذیرش قوانین، کاشانه هنر هیچ گونه مسئولیتی به جهت استثنا قائل‌شدن ندارد. علاوه بر این، این قوانین بر تمامی قوانین دولتی، غیر دولتی، خصوصی و سایر آموزشگاه های آزاد با مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای حاکم است. هرگونه اعلام پذیرش قوانین (خوانده شده و یا خوانده نشده بر اثر بی‌دقتی، بی‌حوصلگی و کمبود وقت شما)، خوانده شده و لازم الاجرا تلقی می‌گردد.

ماده اول :

انتخاب عنوان و زمان دوره: هنرجو موظف است قبل از ثبت نام در هر دوره‌ای، تحقیقات لازم و کامل از عنوان درسی و همچنین برنامه زمانبندی کلاس و تطابق برنامه زمانی کلاس با برنامه شخصی و تطابق عنوان کلاس با نیاز فردی خود را به عمل آورده، سپس اقدام به ثبت نام نماید. کاشانه هنر، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نیاز و یا عدم نیاز افراد به دوره و همچنین هیچ مسئولیتی در قبال برنامه و زمان و یا تداخل کلاس با برنامه‌های دانشگاهی، فردی، کاری، سربازی، مهاجرتی و خانوادگی (و سایر موارد) افراد ندارد..

ماده دوم :

نحوه پرداخت و تسویه در سایت کاشانه هنر: امکان پرداخت شهریه بصورت نقدی و اقساط وجود دارد. در صورتی که مایل به پرداخت به صورت قسطی هستید، حداکثر ۷۲ ساعت(به غیر از روزهای تعطیل) مهلت دارید تا مابقی شهریه را بصورت چک(های) تسویه حساب به آموزشگاه تحویل دهید. ارسال چک می‌تواند بصورت حضوری، پستی، پیک و یا حضور نماینده شما باشد. در صورت عدم ارسال چک در موعد مقرر، ثبت نام شما لغو و فرد دیگری جایگزین شما خواهد شد. در این صورت هزینه اولیه شما طی ۳۰ روز کاری مسترد می‌گردد. در این صورت هنرجو حق دارد تا در فصل بعد مجددا ثبت‌نام نماید و در نوبت بعدی ثبت می‌بایست کلیه فرآیند ثبت‌نام دوره را از ابتدا طی کند. قوانین ثبت‌نام تابع قوانین و ضوابط در زمان ثبت‌نام در فصل بعدی بوده و کلیه پیگیری‌ها در هر مرحله بر عهده هنرجو است.

ماده سوم :

قوانین عمومی مالی: شهریه‌ای که هنرجو پرداخت می‌کند، قابل انتقال به فرد دیگری (چه در ترم جاری و چه در ترم‌های گذشته و آینده) نمی‌باشد. شهریه پرداخت شده هر کلاس، صرفا برای همان درس و در همان ترم خواهد بود. این شهریه قابل انتقال به درس دیگر و یا به ترم دیگری نمی‌باشد. شهریه هنرجو به هیچ عنوان قابل استرداد نمی‌باشد، مگر اینکه طبق بندهای اول، دوم و سوم از ماده چهارم با آن برخورد شود. هنگام پرداخت شهریه (به صورت نقدی یا طی فیش پرداختی به بانک)، حتما رسید آموزشگاه را دریافت کرده و تا پایان دوره نزد خود نگه دارید.

ماده چهارم :

استرداد شهریه: از آنجایی که ظرفیت کلاسهای کاشانه محدود بوده و ثبت‌نام هر فرد عملا منجر به تکمیل ظرفیت و عدم ثبت‌نام هنرجوی دیگری می‌شود، لذا در صورتی که بعد از تکمیل پرداخت بانکی در پروسه ثبت‌نام، از حضور در کلاس منصرف شوید، لازم است که انصراف خود را بصورت ارسال تیکت پشتیبانی اعلام نمایید. ملاک اقدام کاشانه هنر جهت بررسی انصراف و تعیین شرایط آن تیکت اعلام انصرافی است که توسط متقاضی ثبت نام کننده ارسال می گردد.

 • در صورتی که هنرجو قبل از ۴۵ روز مانده به شروع کلاس (بیشتر از ۴۵ روز)، از دوره انصراف دهد، کل مبلغ پرداختی به وی مستر خواهد شد.
 • در صورتی که هنرجو انصراف خود را کمتر و یا مساوی با ۴۵ روز و بیشتر از ۱۵ روز مانده به شروع دوره اعلام نماید ۳۰ درصد از مبلغ کل شهریه پرداختی کسر شده و مابقی وی مسترد می‌گردد.
 • کلیه انصراف‌هایی که تا ۱۵ روز (کمتر و مساوی ۱۵ روز) قبل از شروع دوره ارسال شوند، استثنا بوده و در این شرایط هیچ هزینه‌ای به هنرجو مسترد نخواهد شد.

بدیهی است معیار تشخیص، بر پایه تاریخ تشکیل اولین جلسه کلاس و زمان اعلام انصراف است.

ماده پنجم :

قوانین حضور در کلاس: هنرجو پس از ثبت‌نام در هر دوره، موظف است تا به صورت حضوری و منظم در کلاس ثبت‌نام شده، شرکت کرده و به بهترین نحو ممکن و طبق استانداردهای کاشانه تمرینات خود را انجام دهد، کاشانه هنر در قبال هنرجویانی که در انجام تمرینات کوتاهی می‌کنند، هیچ مسئولیتی ندارد و این اختیار را دارد تا از حضور دانشجو در سر کلاس درسی ممانعت بعمل آورد. ضمنا هیچ‌گونه گواهی برای پایان دوره این هنرجویان صادر نخواهد شد. هنرجو موظف است تا برنامه‌های خود را طوری تنظیم نماید که دست‌کم ۱۵ دقیقه قبل از شروع کلاس در کاشانه هنر حضور داشته باشد. مدرسین مجازند تا در مورد حضور یا حذف هنرجویانی که تمرین نمی‌کنند، تصمیم گیری نمایند. اختیار تصمیم گیری در مورد عدم حضور و حذف هنرجو در ادامه دوره، در دوره‌های کوتاه مدت به عهده مدرس و در دوره های میان مدت و بلند مدت آموزشی، به عهده مدیر کاشانه هنر است. هنرجویان می‌بایست به خاطر ایجاد نظم از به همراه آوردن وسایل غیر مرتبط با فضای آموزشی وپژوهشی، در محیط آموزشگاه خودداری کنند . هنرجویان می‌بایست پس از تمام شدن کارگاه آموزشی، کارگاه را به نظم اولیه برگردانند . رعایت مقررات انضباطی و حُسن رفتار با مربیان و هنرجویان / دانش پژوهان الزامی است . مراقبت ازوسایل شخصی واهتمام درحفظ و نگهداری اموال وتجهیزات آموزشگاه از وظایف هنرجویان/ دانشپژوهان می باشد . رعایت شئونات اسلامی و هماهنگی با عرف جامعه در رفتار و ظاهر، از وظایف کلیه هنرجویان/ دانشپژوهان می باشد . بنا بر صلاح دید مدرس به ازای هرجلسه غیبت هنرجو، تا میزان حداکثر ۱ نمره از امتیاز پایان دوره هنر جو کم خواهد شد. در دوره های ۸جلسه ای یا کمتر از آن در صورت ۱ جلسه غیبت ، و در دوره های بیش از ۸ جلسه در صورت ۲ جلسه غیبت ، حذف هنرجو بدون استرداد شهریه را به همراه دارد. در دوره های بلند مدت که دوره‌ی آموزشی متشکل از چند ترم متفاوت است، این شرایط برای هر ترم جداگانه محاسبه خواهد شد. هنرجو ملزم به رعایتِ مقررات بوده و در صورت قصور یا سهل انگاری نسبت به انجام وظایف خود، متخلف محسوب شده و مدیر آموزشگاه می تواند با متخلفین به ترتیب، مطابق روش های زیر رفتارکند :

 1. تذکر شفاهی
 2. تذکر کتبی
 3. اخراج هنرجوبدون استرداد شهریه وی

ماده ششم :

صدور گواهی پایان دوره: شرایط صدور گواهی پایان دوره:

 1. کامل بودن مدارک ثبت نام و نداشتن بدهی قبلی.
 2. صدور گواهی پایان دوره برای هنرجو رایگان بوده.
 3. درخواست هنرجو برای صدور گواهی پایان دوره، صرفا بصورت تیکت می‌باشد و هر نوع درخواست حضوری و تلفنی از نظر کاشانه هنر، غیر قابل اجراست.
 4. برای صدور گواهی پایان دوره حضور هنرجو به میزان حداقل ۸۰% زمان دوره بر اساس گزارش های حضور و غیاب الزامی است.
 5. صدور گواهی مستلزم دریافت نمره نهایی از مدرس و تحویل پروژه کلاسی می‌باشد.
 6. صدور گواهی پایان دوره، حداکثر طی ۳۰ روز کاری انجام می‌پذیرد.

صدور تاییدیه رسمی کاشانه هنر: جهت صدور تاییدیه رسمی کاشانه هنر ضمن دارابودن شرایط صدور گواهینامه، لازم است شرایط زیر نیز محقق شوند:

 1. صدور مدرک کاشانه هنر که بیانگر تاییدیه رسمی کاشانه هنر است، نیازمند تحویل پروژه نهایی دوره و کسب حداقل امتیاز ۱۶ از ۲۰ در میانگین نمرات است.
 2. پرداخت هزینه صدور تاییدیه رسمی کاشانه هنر. این هزینه بسته به دوره و مقطع زمانی متغیر است.
 3. صدور تاییدیه رسمی کاشانه هنر تا ۲ ماه بعد از ثبت و تایید درخواست انجام می‌پذیرد.
 4. درخواست هنرجو برای صدور تاییدیه رسمی کاشانه هنر، صرفا بصورت تیکت می‌باشد و هر نوع درخواست حضوری و تلفنی از نظر کاشانه هنر، غیر قابل اجراست.

Recommendation Letter بر پایه درخواست هنرجو و صرفا برای هنرجویان مورد تایید از نظر کاری، صادر می‌گردد. صدور این نامه، مستلزم تایید مدرس دوره و مدیریت کاشانه هنر بوده و نامه نهایی توسط مدیریت کاشانه هنر امضا می‌گردد. برای صدور این نامه، هنرجو می بایست مدارک کافی (از جمله شماره پاسپورت، شماره ملی، نام دانشگاه مقصد، نام پروفسور مربوطه، شهر و کشور مقصد، کلیه نمونه کارها و …) را ارائه دهد. تاییدیه این نامه بصورت ایمیل نیز به دانشگاه مربوطه ارسال خواهد شد. این نامه صرفا به زبان انگلیسی (و نه فارسی) صادر می‌گردد.

ماده هفتم :

قوانین و استاندارد آموزشی و حضور: زمان استاندارد تعیین شده توسط کاشانه هنر برای حضور در کلاس بدین شرح است:

 • حداقل زمان استاندارد برای درک مطلب هر جلسه : ۳ برابر میزان ساعت حضور در هر جلسه (مثال: مثلا برای یک کلاس که در هفته ۲ بار تشکیل می‌شود و هر جلسه آن ۳ ساعت است، شما به حداقل ۱۸ ساعت تمرین نیاز خواهید داشت: ۲جلسه x 3ساعت x 3برابر = ۱۸ ساعت)
 • میزان زمان مورد تایید کاشانه هنر برای حرفه‌ای شدن در مقوله آموزشی : ۵ برابر میزان ساعت حضور در هر جلسه

لذا خواهشمندیم در صورتی که وقت لازم برای تمرین ندارید، در کلاسهای کاشانه هنر ثبت نام نکنید. تمامی مسئولیت پیشرفت هنرجو، صرفا بر عهده شخص ثبت نام کننده خواهد بود.

ماده هشتم :

قوانین حراست و لزوم حفاظت فیزیکی از تجهیزات: کاشانه هنر به عنوان یک مجموعه فرهنگی آموزشی ِغیرانتفاعی، غیر‌دولتی، غیرسیاسی و کاملا خصوصی، با سرمایه‌گذاری شخصی و مبتنی بر شهریه هنرجویان، از سال ۱۳۸۶ در ایران فعالیت می‌کند. لذا هر هنرجو موظف است تا نهایت تلاش خود را به عمل آورد تا با رعایت قوانین و همچنین مراقبت از تجهیزات، در پایداری این مجموعه تلاش کند تا آیندگان نیز بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند و مجبور نباشند شهریه‌های بالایی برای کلاس‌ها بپردازند؛ در نتیجه تمامی مراقبت و تلاش شما برای نگهداری از هر نوع تجهیزاتی در کاشانه هنر، بر روی شهریه و قوانین سخت گیرانه بر روی نسل بعدی تاثیری مستقیم دارد.

لذا هر فرد موظف است نهایت کوشش خود را به عمل آورد تا این بستر حرفه‌ای، بتواند به افراد و نسل‌های بعدی نیز خدمت رسانی کند. از آنجایی که کلیه تجهیزات صرفا با هزینه هنرجویان قبلی تهیه شده‌اند و بسیار حساس و آسیب پذیرند، لذا هر نوع خوردن و آشامیدن در سر کلاس ممنوع می‌باشد، و در صورتی که آسیبی به تجهیزات برسد، کل هزینه تعمیرات آن متوجه هنرجو خواهد بود، به همین جهت فضای بوفه کاشانه هنر به جهت راحتی و استراحت افراد طراحی شده است.

جهت حفظ حقوق همسایگان آموزشگاه، در هنگام عبور و مرور ، به هیچ وجه جلوی درب همسایگان تجمع نکنید.

خودروی خود را جلوی درب پارگینگ و همچنین درب ورودی همسایگان پارک نکنید.

جهت استعمال دخانیات، فضایی در حیاط کاشانه هنر طراحی شده است، فیلتر سیگار خود را در محل تعبیه شده انداخته و از کلیه فضاهای محیط بیرونی و داخلی آموزشگاه محافظت نمایید.