طراحی آکادمیک

طراحی آکادمیک

طراحی آکادمیک:

هنرآکادمیک:

(به انگلیسی: Academic art)

سبکی است که آثار آن را در نقاشی ومجسمه سازی میتوان دید. طبق یک سری قوانین از پیش تعیین شده و عموما زیر نظر یک موسسهٔ رسمی یا مدرسه اکادمی خلق می شوند.
در گذشته هنر آکادمیک به هنری اطلاق می‌شد که از نظر ترکیب‌بندی، طراحی یا کاربرد رنگ پیرو استانداردهای وضع شده توسط آکادمی‌های فرانسه باشد.

 

 

تاریخچه طراحی آکادمیک:

واژه آکادمیک در گذشته برای هنرهای زیادی به کار برده می شد و مثل امروز محدود به طراحی آکادمیک نبود. اگر هم اکنون شما ساکن فرانسه قدیم بودید می توانستید، این کلمه را از دهان هزاران آدم بشنوید اما طراحی آکادمیک را به تنهایی از زبان کسی نمی شنیدید. این پیچ و خم ها و تغییرات تاریخ، از آن علمی بسیار جذاب ساخته است. آکادمیک در آن بازه تاریخی که شما در حال حاضر در آن سفر می کنید به معنی استفاده از ترکیب و رنگ های خاصی در طراحی بر اساس استانداردهای روز وضع شده در جامعه می باشد.

 

اصول طراحی آکادمیک:

طراحی اکادمیک

شاید این جمله را زیاد شنیده باشید که بار کج به منزل نمی رسد و یاد نگرفتن صحیح اصول اولیه و ابتدایی طراحی، می تواند منجر به ایجاد طرح های بی کیفیت و نادرست شود. برای شروع باید بر روی توانایی دیدن خود کار کنید، چشم ها می توانند دریچه ای برای ورود ایده های تازه و زیبا به ذهن انسان باشند.

ایده پردازی وخلاقیت:

انسان می تواند منبع عظیمی از ایده ها باشد، فقط کافی است که اطراف خود را به خوبی ببیند. البته تمرین خوب دیدن شاید به تنهایی برای شروع خوب این نوع سبک طراحی کافی نباشد، اما می تواند اثر خوبی را در این نوع سبک بگذارد. حالا برای شروع تمرین، چشمان خود را ببندید و پس از چند لحظه باز کنید، در این لحظه باید سعی کنید همه چیز را در اطراف خود به صورت زنده و تازه ای ببیند. این می تواند شروع خوبی برای افزایش قدرت شما در طراحی آکادمیک، باشد.

تمرین وتکرار و سماجت:

نکته مهم بعدی، مداومت و تمرین شما در در طراحی آکادمیک، است. حتی بهترین نقاشان نیز بدون تمرین نمی توانستند به جایگاهی که امروز دارند برسند. پل طراحی شما زمانی کامل خواهد شد که شما بتوانید آجر ها و مصالح لازم برای ساخت این پل را به صورت مداوم و به زیبایی از روی نقشه در کنار هم بچینید. طراحی آکادمیک با توجه به مثال پل این گونه می توان تعریف کرد که، شما به کمک نقشه این سبک هنری و با کمک نقشه می توانید طرح های فوق العاده ای ایجاد کنید. بدون نقشه نمی توان پل صحیحی را ایجاد کرد و اصالت سبک را حفظ کرد.

اهمیت علاقه در طراحی

مهمترین ویژگی یک طراح چیست ؟

طراحی اکادمیک

آیا شما به طراحی آکادمیک علاقه مندید؟ به طور کلی دوست دارید طراح خوبی شوید؟ آیا می دانید یک طراح خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و مهم ترین ویژگی یک طراح چیست؟ مهم ترین ویژگی یک طراح موفق می تواند علاقه او به این کار باشد. شما چند درصد فرد موفق می شناسید که بدون علاقه در کاری پیشرفت چشمگیری داشته اند؟ چند نفر از آن ها به کار خود در ادامه علاقه پیدا کرده اند؟ نداشتن علاقه به کار بر روی کار آن ها تاثیر مثبتی گذاشته است یا تاثیری منفی بر روی نتیجه کار آن ها داشته است؟ می توانیم با قاطعیت بگوییم که فردی که به یک کار علاقه ندارد، نمی تواند در آن کار پیشرفت چشمگیری داشته باشد. تحمل کردن سختی های یک کار سنگین با وجود عدم علاقه به آن کار چندین برابر سخت تر خواهد بود.

 

 

 

طراحی اکادمیک

 

 

 

 

 

 

چگونه می توان از طراحی آکادمیک به طراحی چهره و طراحی خطی رسید ؟

 

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه