چگونه خواص مواد را بخوانیم؟

بررسی درس خواص مواد در کنکور هنر

این درس آخرین درس دفترچه اختصاصی است و شامل 20 سوال را می شود. میانگین درس خواص مواد در کنکور سال 98 ، 1.8 درصد و بالاترین درصد کسب شده 50 درصد بوده است.

شاید بتوان درس خواص مواد را سخت ترین درس کنکور هنر به شمار آورد. دلیل آن هم گستردگی بسیار زیاد منابع و نبودن منابع مشخص برای مطالعه ی این درس است. هر ساله طراح سوال از منابع آزاد و نامشخص سوالات جدیدی را برای این درس مطرح می کند و همین امر باعث می شود که بسیاری از داوطلبان درصد منفی را در  این درس  کسب کنند.

گسترده بودن منابع این درس، فراوانی مطالب حفظی و همچنین فرار بودن مطالب آن از عواملی است که باعث می شود از همان ابتدا این درس در برنامه ریزی هفتگی کنکور هنر قرار بگیرد و با مطالعه و مرور دائمی و روزانه بتوان درصد قابل قبولی در درس خواص مواد کسب کرد.

ضرایب خواص مواد در زیرگروه های مختلف در کنکورهنر:

زیرگروه یکزیرگروه دوزیرگروه سهزیرگروه چهارزیرگروه پنج
خواص مواد
11111

 

خواص موادروش صحیح مطالعه خواص مواد در کنکور هنر:

طراحان کنکور سراسری، هر سال با طراحی سوالات جدید از منابع نامشخص باعث سخت‌تر شدن این درس برای داوطلبان کنکور هنر شده اند. درس خواص مواد با توجه به گستردگی زیاد و نداشتن منبع مشخص، میانگین پاسخگویی کمی در بین داوطلبان دارد.

اما داوطلبان باید توجه داشته باشند که گستردگی و حجم بالای این درس و همینطور ضریب پایین آن در زیرگروه‌های کنکور هنر، نباید باعث شود داوطلبان مطالعه این درس را به ماه‌های پایانی و نزدیک به کنکور موکول کنند.

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر 1400

بهترین روش مطالعه خواص مواد:

بهترین روش برای مطالعه ی این درس برای کنکور هنر این است که داوطلب از ابتدای شروع مطالعه با فصل های مهم منابع خواص مواد آشنایی داشته باشد. چرا که به علت مطالب گسترده و مباحث حفظی فراوان و همچنین اهمیت کمتری که این درس نسبت به سایر دروس اختصاصی هنر دارد، نمی توان روی تمامی فصل ها وقت گذاشت.

عاملی که به مطالعه و به خاطر سپردن این درس کمک می کند، خلاصه نویسی از متن ها است. همچنین رمزگذاری مباحثی که موارد حفظی زیادی دارد، به یادگیری و تسلط داوطلب کمک می کند. لازم است که این مطالب خلاصه شده تا روز کنکور به صورت هفتگی مرور شوند تا فراموش نشوند.

پک مشاوره ویژه برای کسانی که تصمیم به شروع دارند،کسانی که وضعیت مناسبی در آزمون های خود کسب نکرده اند،برنامه  ریزی هفتگی تا کنکور برای رسیدن به وضعیت وهدف ایده آل توسط سرکار خانم شاهمرادی مشاور بخش کارشناسی کاشانه هنر صورت می گیرد.

خواص موادتوجه به بودجه  بندی مباحث خواص مواد در کنکور و تعداد دفعات تکرار مباحث:

داوطلبان بایستی با در نظر گرفتن فرار بودن مباحث این درس و بودجه بندی این درس، در برنامه ریزی تحصیلیشان، ساعاتی را برای مباحث منتخب خود اختصاص دهند و با مرور و مطالعه مستمر و منظم سعی کنند، مطالب را به خاطر بسپارند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند،این درس در تمامی زیرگروه های کنکور هنر، دارای ضریب یک می‌باشد و از طرفی میانگین پاسخگویی به این درس نیز بسیار پایین است. البته همانطورکه گفته شد مباحث این درس در کنکور هنر، بسیار گستره است و خواندن حجم زیادی از این درس که نسبت به دروس دیگر از اهمیت کمتری برخوردار است، کاری اصولی و آگاهانه نیست.

درک عمومی ریاضی فیزیک را چگونه بخوانیم؟

افزایش درصد با کلاس های جمع بندی (طرح جامع پوشش مطالب) وکلاس های نکته و تست(آموزش تکنیک ها):
 1. کلاس های جمع بندی : مرور و جمع بندی مباحث پر تکرار و تراز آور مطالب احتمالی طبق تشخیص استاد در کنکورهنر(باز یاد آوری مطالب مهم  )
 2. کلاس های نکته وتست :  یادگیری تکنیک های تست زنی و افزایش سرعت عمل  در کنکورهنر(بسیار این بخش مهم است چراکه تعیین کننده شما نسبت به رقبا هست.)

جمع بندی و نکته و تست خواص مواد

مباحثی که از درس خواص مواد در کنکور هنر مطرح می شود عبارتند از؛
 • مفاهیم خواص فیزیکی
 • خواص چوب
 • خواص فلز
 • نساجی
 • عکاسی
 • سرامیک
 • شیشه
 • الیاف
 • چاپ
 • پلاستیک
 • و …

خواص مواد

ترسیم فنی راچگونه بخوانیم؟

داوطلبان برای مطالعه این درس  بایستی از یک برنامه اصولی پیروی کنند که یکی از ابزارهای این برنامه می‌تواند بودجه بندی باشد.

لازم به ذکر است خواندن تمامی مباحث پیشنهاد می‌شود اما اگر برای دروس با بودجه بندی بالا، زمان مطالعه بیشتری نیز در نظر گرفته شود برنامه مطلوب تری خواهد بود.

مباحث و اولویت ها در  بودجه بندی خواص مواد را می توانید درکانال تلگرام ما داشته باشید و هم چنین حل تست های دروس مختلف را  ،توسط اساتید کاشانه هنر را در صفحه مجازی ما  ببینید.
کانال تلگرام کاشانه کنکور

 

 

 

خواص موادمنابع پیشنهادی خواص مواد اساتید و طراحان برتر کشور در دفترچه بودجه بندی آزمون های  میدیا:

* 1 )نکات عایی خواص مواد: مریم افسری- انتشارات راه اندیشه
* 2 )خواص مواد: مریم افسری _انتشارات مبتکران
* 3 )3000 تست خواص مواد و صنایع دستی: مریم افسری _ انتشارات راه اندیشه

خلاقیت تصویری را چگونه بخوانیم؟

ثبت نام آزمون های میدیا توسط تنها نمایندگی اصفهان ،کاشانه هنر صورت می گیرد به خاطر شرایط حاضر امسال آزمون ها به صورت غیر حضوری (آنلاین ) برگزار می شود (دانش آموزان متقاضی شهرستانی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند) از طریق بخش کارشناسی کاشانه هنر نیز می توانید درجریان دوره ها ی کاشانه هنر قرار بگیرید.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
کانال تلگرام کاشانه هنر
اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه