چگونه خلاقیت نمایشی را بخوانیم؟

بررسی درس خلاقیت نمایشی در کنکور هنر:

درس خلاقیت نمایشی اهمیت زیادی برای داوطلبان رشته های سینما و هنرهای نمایشی در زیرگروه 4 کنکور هنر دارد. همچنین کسانی که به رتبه های برتر فکر می کنند و خواهان رشته ای در زیرگروه های دیگر کنکور هنر هستند، نباید از درس خلاقیت نمایشی غافل شوند. زیرا برخلاف تصور، رقابت زیادی در بین داوطلبان برای درس خلاقیت نمایشی دیده می شود. به طوری که می توان درس خلاقیت نمایشی را سومین درس اختصاصی مهم کنکور هنر تلقی کرد.

 

 

 

ضرایب خلاقیت نمایشی در زیرگروه های مختلف در کنکورهنر:

زیرگروه یکزیرگروه دوزیرگروه سهزیرگروه چهارزیرگروه پنج
خلاقیت نمایشی
11141

 

خلاقیت نمایشیروش صحیح مطالعه خلاقیت نمایشی کنکور هنر :

برای نتیجه گرفتن از مطالعه درس خلاقیت نمایشی، واضح است باید روش صحیح مطالعه به کار گرفته شود، روشی که بازدهی بیشتری داشته ضمن اینکه زمان کمتری نیز برای مطالعه نیاز داشته باشد. در ادامه به برخی نکات مهم برای مطالعه درس خلاقیت نمایشی اشاره کرده ایم.

1.خلاصه نویسی:

با توجه به این که مطالب حفظی درس خلاقیت نمایشی بسیار گسترده است، توصیه می‌شود داوطلبان در حین مطالعه نکات مهم و یا حتی مطالبی که نقاط ضعف‌شان می‌باشد را به صورت خلاصه نویسی یادداشت کنند و سعی کنند با مرور منظم این مطالب را به حافظه بسپارند. فراموش نشود که کلید موفقیت در دروس حفظی این چنین، مطالعه مستمر و مرور منظم می‌باشد.

پک مشاوره ویژه برای کسانی که تصمیم به شروع دارند،کسانی که وضعیت مناسبی در آزمون های خود کسب نکرده اند،برنامه  ریزی هفتگی تا کنکور برای رسیدن به وضعیت وهدف ایده آل توسط سرکار خانم شاهمرادی مشاور بخش کارشناسی کاشانه هنر صورت می گیرد.

2.تست های حاوی شکل:

همانطورکه گفته شد، برخی تست‌های درس خلاقیت نمایشی از سوالات حاوی شکل تشکیل شده اند، که در اغلب سالها شاهد طرح این سوالات در سطح ساده تری بوده ایم، چنانچه داوطلب زمان کافی را برای مطالعه این سبک سوالات اختصاص دهد حتما می‌تواند به آنها، پاسخ دهد.

بنابراین داوطلبان کنکور هنر، نباید از این تیپ سوالات غافل شوند و باید در برنامه ریزی درسی، زمانی را برای مطالعه آنها اختصاص دهند.

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر 1400

4خلاقیت نمایشی.توجه به بودجه  بندی مباحث خلاقیت نمایشی در کنکور و تعداد دفعات تکرار مباحث:

داوطلبان برای مطالعه درس خلاقیت نمایشی بایستی از یک برنامه اصولی پیروی کنند که یکی از ابزارهای این برنامه می‌تواند بودجه بندی باشد.

لازم به ذکر است خواندن تمامی مباحث پیشنهاد می‌شود اما اگر برای دروس با بودجه بندی بالا، زمان مطالعه بیشتری نیز در نظر گرفته شود برنامه مطلوب تری خواهد بود.

مباحث و اولویت ها در  بودجه بندی خلاقیت نمایشی را می توانید درکانال تلگرام ما داشته باشید و هم چنین حل تست های خلاقیت نمایشی ،توسط استاد حامد امرایی را در صفحه مجازی ما  ببینید.
کانال تلگرام کاشانه کنکور

خلاقیت نمایشیپیشنهاد رتبه های برتر برای مطالعه ی این درس :

اکثر داوطلبان به ضرورت دیدن فیلم‌ها و خواندن متون نمایشی و مرور تصاویر اشاره کردند که نشانه­ ی اهمیت این بخش است.

در مبحث سینما، دیدن فیلم‌های شاخص سینمایی و آشنایی با کارگردانان و سبک هنری آن‌ها ضروری است. مطالعه‌ی کتاب سبز خلاقیت نمایشی کمک بسیار زیادی به دانش‌آموزان می‌کند. پس از اتمام مباحث کتاب سبز، در صورت امکان و وجود فرصت، به کتاب‌های مرجع تاریخ سینما مانند تاریخ سینمای «بوردول» مراجعه کنید.

در بخش نمایش، شناخت متون نمایشی و شخصیت‌های نمایش‌نامه‌های مهم و همچنین شناخت سبک نوشتاری هر نویسنده در پاسخ­گویی به سوالات کمک زیادی می‌کند. همچنین مراجعه به کتاب‌های مرجع مانند تاریخ تئاتر «براکت» و مرور تصاویر آن­ها بسیار مفید است.

خلاقیت موسیقی را چگونه بخوانیم؟

افزایش درصد با کلاس های جمع بندی (طرح جامع پوشش مطالب) وکلاس های نکته و تست(آموزش تکنیک ها):
  1. کلاس های جمع بندی : مرور و جمع بندی مباحث پر تکرار و تراز آور مطالب احتمالی طبق تشخیص استاد در کنکورهنر(باز یاد آوری مطالب مهم  )
  2. کلاس های نکته وتست :  یادگیری تکنیک های تست زنی و افزایش سرعت عمل  در کنکورهنر(بسیار این بخش مهم است چراکه تعیین کننده شما نسبت به رقبا هست.)

جمع بندی، نکته و تست خلاقیت نمایشی

منابع پیشنهادی خلاقیت نمایشی اساتید و طراحان برتر کشور در دفترچه بودجه بندی آزمون های  میدیا:

خالقیت نمایشی
* 1 )خاقیت نمایشی _ افسانه نسل شریف _ انتشارات راه اندیشه
* 2 )خاقیت نمایشی- ژاله نساری- قلم چی
* 3 )تستهای خاقیت نمایشی- نسل شریف- کارنامه کتاب
* 4 )خاقیت نمایشی- حامد امرایی- انتشارات شباهنگ
* 5 )مجموعه کتابهای  راه هنرجو در رشته های سینما _ انیمیشن و فوتوگرافیک _ چاپ و نشر کتاب های درسی
* 6 )مجموعه کتاب های هنرستانی رشته نمایش ، سینما و انیمیشن
7 )آشنایی با نمایش _کتاب آموزش و پرورش ه معرفی شده سازمان سنجش
8 ) تاریخ تئاتر (3 جلد)_ اسکار برکت _هوشنگ آزادی ور (جهت مطالعه بیشتر)
9 )تاریخ جامع سینمای جهان _ دیوید اِ کوک _هوشنگ آزادی ور _نشر چشمه (جهت مطالعه بیشتر)
10 )تاریخ سین ا ه دیوید بوردول ه نشر مرکز (جهت مطالعه بیشتر)

(*)منابع پر اهمیت در کنکور هنر هستند.

خلاقیت تصویری را چگونه بخوانیم؟

ثبت نام آزمون های میدیا توسط تنها نمایندگی اصفهان ،کاشانه هنر صورت می گیرد به خاطر شرایط حاضر امسال آزمون ها به صورت غیر حضوری (آنلاین ) برگزار می شود (دانش آموزان متقاضی شهرستانی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند) از طریق بخش کارشناسی کاشانه هنر نیز می توانید درجریان دوره ها ی کاشانه هنر قرار بگیرید.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
کانال تلگرام کاشانه هنر
اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه