آمادگی آزمون عملی کارشناسی هنر

ثبت نام کلاس های آمادگی آزمون عملی کارشناسی هنر در رشته های: طراحی صنعتی، گرافیک، مجسمه سازی، نقاشی، طراحی پارچه و طراحی لباس  آغاز شد. این دوره به جای تبدیل هنرجویان به یک طراح، نقاش و یا گرافیست واقعی (که در زمان کمتر از چندین سال غیر ممکن است!)، به صورت کاملا مصحح محور و بر اساس قلق ها و تکنیک های مورد نیاز برای انتخاب کار هنرجو توسط مصححین برگزار می شود.

کلاس های آمادگی آزمون عملی کنکور هنر به شرح ذیل می باشد:

کلاس های آمادگی آزمون عملی در رشته های گرافیک، نقاشی، طراحی پارچه و طراحی لباس، ارتباط تصویری  با حضور آقای احمد رئوفی (قویترین مدرس کنکور عملی نقاشی و گرافیک در اصفهان) برگزار می شود.

این کلاس براساس کار آزمون فیگوراتیو است. در کلاس بر روی سوژه های احتمالی کار می شود و برای افرادی که هیچ گونه تجربه طراحی ندارند و حرفه ای ها بسیار مفید خواهد بود. در کاشانه هنر نیز همانند مؤسسات دیگر تکنیک ها، قلق ها، و زمانبندی برای موفقیت در کنکور عملی و آشنایی با ابزارهای مجاز برای استفاده در آزمون به کار گرفته می شود. با این تفاوت که بر اساس شناخت مدرس نسبت به اساتید مصحح، کارهای هنرجویان در آزمون عملی، سلیقه و تکنیک های مهم از نظر آنان آموزش داده شده و از پراکنده گویی و آموزش کلی طراحی فیگوراتیو (که عملا در یک دوره چند ماهه غیر ممکن است) پرهیز خواهد شد.

کلاس های آمادگی آزمون عملی مجسمه سازی با حضور استاد میترا پورمعمار برگزار میشود. آزمون عملی مجسمه سازی در دو قسمت طراحی و حجم سازی می باشد. در این کلاس هنر جویان طراحی فیگور از مدل زنده ، حجم سازی و ساخت احجام هندسی با گل  و آشنایی با اصول فرم و فضا را تجربه خواهند کرد .کلاس های حجم سازی نیز با توجه به شناختی که نسبت به مصححین و داوران این قسمت وجود دارد برگزار می گردد.

چنانچه دانش آموزان عزیز و داوطلبان محترم کنکور هنر استحضار دارند، نقش آزمون عملی طراحی صنعتی در قبولی آنها بسیار چشمگیر است. نتیجه این آزمون، 40% از نتیجه نهایی کنکور را در بر می گیرد.

کلاس های آمادگی آزمون مرحله دوم کنکور هنر در رشته طراحی صنعتی به شرح زیر برگزار می شود:

– طراحی دست آزاد(اسکچینگ)، راندو، رنگ آمیزی و بهبود دهی فرم
مدرس: مهیار صامت حقیقی (مدیر گروه و عضو هیئت علمی گروه طراحی صنعتی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد، مدرس فعلی دانشگاه هنر و سابق تهران، علم و صنعت و الزهرا، با سابقه بیش از 10 سال تدریس موفق دوره های آمادگی کنکور طراحی صنعتی)

– هایبرید اسکچینگ، اصول علمی و مبانی نظری آزمون، مباحث تئوری و آزمون های آزمایشی:
مدرس: مهدی اصل فلاح (مدیر گروه و عضو هیئت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر، مولف کتاب”خط طلایی” و “مطالعات طراحی” با سابقه بیش از 8 سال تدریس موفق دوره های آمادگی کنکور طراحی صنعتی)

در 3 سال گذشته بیش از یکصد نفر از قبولی های طراحی صنعتی در دانشگاه های گوناگون، در آکادمی دیزاین بعد سوم آموزش دیده بودند. این نتایج باور نکردنی و قابل تحسین در این 3 سال نتیجه برنامه آموزشی مدون آکادمی و تجربه و مهارت اساتیدآکادمی دیزاین بعد سوم بوده است.