آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱

آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱:

 

آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱ :گروه آزمایشی هنر جزوه رشته های شناور است که تمامی افراد واجد شرایط شرکت در کنکور سراسری علاوه بر شرکت در یک گروه آزمایشی می توانند در این کنکور نیز شرکت نمایند. کنکور هنر شامل پنج زیر گروه است که با توجه به رشته مورد علاقه داوطلب ضرایب دروس اختصاصی در کنکور آن ها متفاوت است. در کنکور هنر مانند سایر گروه های آزمایشی شما در جلسه کنکور دو دفترچه عمومی و اختصاصی هنر دریافت خواهید کرد.

پس از برگزاری کنکور و اتمام مهلت انتخاب رشته برای بیشتر رشته های گروه آزمایشی هنر آزمون عملی برگزار می شود که زمان برگزاری آزمون عملی بعد از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری اعلام می شود. یکی از مدارکی که حتما باید برای شرکت در آزمون عملی هنر به همراه داشته باشید کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر می باشد.

آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱ را دارند باید از مسائل مهمی مانند جزئیات نحوه برگزاری این آزمون، زمان و نحوه پرداخت هزینه شرکت در آزمون عملی، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر ۱۴۰۱ مطلع باشند. به همین خاطر در ادامه مقاله به بیان جزئیات لازم در خصوص آزمون عملی هنر ۱۴۰۰ پرداختیم.

کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱ چیست ؟

پذیرش برخی از رشته‌ های گروه هنر به صورت متمرکز با شرایط خاص انجام می شود مثل نقاشی، ارتباط تصویری، آموزش هنر، هنرهای ­تجسمی، طراحی­ پارچه، طراحی­ لباس، طراحی­ صنعتی، کتابت و نگارگری، ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی­ صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه سازی و عکاسی … . به عبارتی کسب قبولی نهایی در این رشته ها مستلزم پذیرفته شدن در دو مرحله کنکور است. مرحله‌ی اول، مرحله‌ ای است که تمامی داوطلبان آزمون عملی کنکور سراسری هنر شرکت می کنند و بین همه‌ ی آن‌ ها مشترک است که این مرحله شامل امتحان تستی دروس عمومی و اختصاصی می باشد.

در مرحله دوم داوطلبان گروه آزمایشی هنر می بایست در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته‌ های تحصیلی که عنوان آن ها تحت عنوان جدول از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش اعلام شد اقدام کنند.

در صورتی که داوطلبی یک ( ۱ ) مجموعه از مجموعه‌ های رشته‌ های تحصیلی ذی ربط برای شرکت در آزمون عملی را انتخاب کند، باید مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ تومان بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت‌ های بانکی عضو شبکه شتاب، از تاریخ فوق پرداخت نماید و درصورتی که دو مجموعه را انتخاب کند باید هزینه ای معادل ۳۰۰ هزارتومان از طریق سایت مذکور بپردازد.

کنکور سراسری هنر 1401

زمان و نحوه پرداخت هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱

رشته هنر جزو رشته های شناور در کنکور سراسری بوده و هر سال همه داوطلبان می توانند در کنکور این رشته در کنار کنکور رشته تخصصی خود شرکت کنند. برخی رشته های گروه آزمایشی هنر به صورت متمرکز با شرایط خاص پذیرش دارند به طوریکه داوطلب برای قبولی در آن ها باید در آزمون عملی شرکت کند.

 

این رشته ها عبارتند از: رشته نقاشی، رشته گرافیک، رشته طراحی پارچه، رشته طراحی لباس، رشته طراحی صنعتی، رشته کتابت و نگارگری، رشته موسیقی ایران، رشته موسیقی بین المللی، رشته آهنگسازی، رشته موسیقی نظامی، رشته مجسمه سازی، رشته عکاسی، رشته نمایش عروسکی، رشته طراحی صحنه، رشته ادبیات نمایشی و رشته بازیگری و کارگردانی هستند.

 

داوطلبان برای اعلام علاقمندی و شرکت در آزمون عملی آن ها باید هزینه ای تحت عنوان هزینه آزمون عملی پرداخت کنند. زمان پرداخت این هزینه معمولا همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری است. این زمان برای آزمون عملی هنر ۱۴۰۰، از ۷ تیر آغاز شده و تا ۱۲ تیر ماه ادامه دارد.

 

هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته های این گروه آزمایشی است. افرادی که برای اولین بار جهت اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر (آزمون سراسری ۱۴۰۰) اقدام می نمایند، می توانند از یکی از روش های اول و دوم استفاده کنند.

 

لازم به ذکر است آن دسته از داوطلبانی که قصد ویرایش اطلاعات خود را دارند می توانند از هر سه روش برای ورود به سامانه و ویرایش اطلاعاتشان استفاده نمایید.

 

برای دریافت پرینت اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر (آزمون سراسری ۱۴۰۰) باید بعد از تایید اطلاعات ویرایشی، نسبت به دریافت پرینت این سریال اقدام نمایند.

 

هزینه شرکت در آزمون عملی رشته های متمرکز با شرایط خاص کنکور هنر برای هر مجموعه ۱۵۰ هزار تومان است، بنابراین داوطلبانی که علاقمند به شرکت در دو مجموعه امتحانی هستند، می بایست هزینه ای معادل ۳۰۰ هزار تومان از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش پرداخت کنند.

کلاس های عملی کنکور هنر ۱۴۰۱ کاشانه هنر طبق زمانبندی همیشگی در چند کد(دی ماه ، بعد ازعید ، و بعد از کنکور تئوری) برگزار خواهد شد، جهت اطلاعات بیشتر کانال های ارتباطی ما را دنبال کنید.

آزمون عملی هنر

راهنمای تصویری پرداخت هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۰:

 

۱٫ داوطلبان بعد از ورود به سایت سازمان سنجش باید از بخش سراسری، بر روی گزینه اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی کنکور ۱۴۰۰ کلیک کنند.

 

 

 

 

جزئیات آزمون عملی هنر

۲٫ در این بخش داوطلبان می توانند با یکی از سه روش موجود هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۰ خود را بپردازند.

شماره پرونده + شماره داوطلبی + شماره شناسنامه

شماره پرونده + رسید ثبت نام

شماره پرونده + رسید انتخاب رشته علاقمندی رشته های خاص

 

 

 

 

 

 

۳٫ در صفحه باز شده اطلاعات ثبت نامی داوطلب قابل مشاهده است از قسمت پایین

صفحه می توانید نسبت به اعلام علاقمندی خود از میان گروه هنر و یا تربیت بدنی اقدام نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

۴٫ در این صفحه با توجه به انتخاب سریال علاقمندی خود وارد درگاه پرداخت اینترنتی

سازمان سنچش می شوید.

 

 

 

 

 

 

 

۵٫ در این بخش با وراد کرن اطلاعات کارت بانکی خود می توانید نسبت به پرداخت هزینه کارت آزمون عملی مورد نظر اقدام نمایید.

 

 

 

کنکور سراسری هنر 1401

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور هنر ۱۴۰۱:

داوطلبان کنکور هنر لازم است به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. کارت شرکت در آزمون متقاضیان این رشته ها از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ لغایت پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل پرینت خواهد بود. در ادامه برای راهنمایی بیشتر داوطلبان، راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر قرار داده شده است. به محض انتشار کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر ۱۴۰۰ مقاله به روز رسانی خواهد شد .

 

کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر ۱۴۰۰از روز چهارشنبه ۲۰ مرداد لغایت پنجشنبه مورخ ۲۱ مرداد ماه قابل دریافت می باشد.

آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۱در زمان بندی مناسب اعلام خواهد شد و شما می توانید همین متن را بعد از اطلاعیه سازمان سنجش در اخبار کاشانه هنر پیگیری کنید و در سایت جهت دریافت این اطلاعات ثبت نام کنید ونحوه ی دریافت کگارت ورود به جلسه و ثبت نام نیز ماندد سال گذشته می باشد.

 

متقاضیان پس از وارد شدن به سایت سازمان سنجش می توانند به وسیله روش های موجود در تصویر زیر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه ازمون عملی هنر ۱۴۰۰ خود اقدام نمایند.

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر در دوره های نکته و تست کنکور هنر ۱۴۰۱ به لینک زیر مراجعه کنید.
دوره های مرتبط با بخش کارشناسی کنکور هنر ۱۴۰۱

 

 

در ادامه این قسمت نحوه ورود به سامانه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر از هر سه روش شرح داده شده است:

 

روش اول: جستجو بر اساس مشخصات کارت اعتباری

 

در این روش داوطلب با داشتن شماره پرونده، سریال ثبت نام، شماره شناسنامه و وارد کردن کد امنیتی درون کادر می تواند کارت ورود به جلسه خود را مشاهده و دریافت نماید.

 

 

روش دوم: جستجو بر اساس مشخصات فردی

 

در این روش داوطلب با داشتن شماره پرونده، نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه و وارد کردن کد امنیتی درون کادر می تواند کارت ورود به جلسه خود را مشاهده و پرینت نماید.

 

 

روش سوم: مخصوص داوطلبانی که دارای کد نقص پرداخت می باشند

 

 

 

به محض آغاز فرایند دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر این مقاله بروز رسانی شده و لینک مستقیم جهت دریافت این کارت در این قسمت قرار داده می شود.

 

 

 

کنکور سراسری هنر 1401

جزئیات مصاحبه آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۰

یکی از سوالات پرتکرار در بین علاقمندان به شرکت در آزمون عملی رشته هنر، نوع برگزاری آزمون عملی،  سوالات و اقداماتی که باید در این آزمون صورت گیرد است. چرا که اطلاع از این موضوعات سبب می شود داوطلبان با آمادگی بیشتر در جلسه مذکور حاضر شوند. به همین جهت در این بخش به بررسی جزئیات مصاحبه هر یک از رشته های متمرکز باشرایط خاص رشته های گروه آزمایشی هنر پرداخته شده است.

آزمون عملی رشته ادبیات نمایشی :

 1. یک تصویر به شما نشان داده می شود که باید برای آن یک دیالوگ بنویسید.
 2. یک نمایش نامه و یا یک داستان را مشخص می کنند که باید، به صورت شفاهی به تحلیل آن بپردازید.
 3. چنانچه در رزومه کاری خود سابقه نویسندگی یا کار عملی در این خصوص داشته اید می توانید به منظور کسب امتیازبه داوران ارائه دهید.

 

کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته بازیگری – کارگردانی :

 1. با توجه به یک نمایشنامه یا متن باید یک مونولوگ رو بازی کنید.
 2. به پیشنهاد داوران یک شخصیت یا یک متن ( یا حتی آواز ) را باید بخوانید و بازی کنید.
 3. چنانچه انتخاب شما رشته ی کارگردانی باشد برای طرح یا متنی که به شما معرفی می کنند باید یک طرح اجرایی ارائه دهید.
 4. چنانچه در روزمه کاری خود سابقه کار اجرایی داشته اید ( بروشورهای اجرا ، عکس ، مجله و… )  به منظور کسب امتیاز به داوران ارائه دهید.

 

کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته نمایش عروسکی :

 1. چنانچه در زمینه ساخت عروسک فعالیت داشته اید حتما نمونه کار خود را به همراه داشته باشید.
 2. در آزمون عملی نمایش عروسکی چیزی که خیلی مورد توجه قرار می گیرد خلاقیت فردی داوطلب و نحوه استفاده از ابزار و عروسک است.
 3. داشتن اطلاعات در زمینه کار عروسکی و کارگردان هایی که در این رشته فعایت دارند می تواند یکی از سوالات داوران باشد.

 

آزمون عملی طراحی صحنه کنکور هنر ۱۴۰۱کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته طراحی صحنه :

با توجه به یک متن یا داستان باید تحلیل خود را از طراحی صحنه و ابزار مورد استفاده در اجرا بگویید. در این آزمون طراحی دستی شما مهم است. پلان یک اجرا را باید طراحی کرده، نور و استفاده درست از آن، لباس مربوط به آن اجرا و توضیحات مربوط به فضا را از شما می خواهند.

 

دوره های آمادگی آزمون عملی رشته های طراحی صحنه به صورت  آنلاین برگزار میگردند.آمادگی آزمون عملی طراحی صحنه(دوره ی حضوری)

 

آزمون عملی کنکور هنر 1401 کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته های طراحی لباس، طراحی پارچه، ارتباط تصویری یا گرافیک و نقاشی:

 

این آزمون به صورت گروهی برگزار می شود، به شما موضوعی ارائه می دهند که باید آن را به درستی طراحی کنید. به طور مثال ممکن است از شما بخواهند یک روز خلوت در شهر را طراحی کنید و انتظار دارد که از نظر فنی و هنری و همچنین طراحی آناتومی به درستی طراحی شود.

 1. موضوع کنکور عملی سال ۹۶: فروشندگانی در حال فروش ( فروش محصولات با خلاقیت )
 2. موضوع کنکور عملی سال ۹۵: یک تئاتر در یک قسمت از شهر.
 3. موضوع کنکور عملی سال ۹۴: طراحی یک پارک در صد سال آینده.

دوره های آمادگی آزمون عملی رشته های طراحی لباس، طراحی پارچه، ارتباط تصویری یا گرافیک و نقاشی به صورت حضوری و آنلاین برگزار میگردند.

آمادگی آزمون عملی طراحی(دوره ی حضوری)

آمادگی آزمون عملی طراحی  (دوره ی آنلاین)

کنکور سراسری هنر 1401

آمادگی آزمون عملی طراحی‌صنعتی(حضوری)1401آزمون عملی رشته طراحی صنعتی:

۱٫ از شما می خواهند یک وسیله چند کاربردی با طراحی ویژه ای را ارائه دهید.

مثال: میزی که با تا شدن از زاویه خاصی تبدیل به صندلی شود و …. برای  این کنکور نیاز است تا داوطلب به پرسپکتیو و طراحی تسلط داشته باشد. همچنین طراحی از زوایای مختلف و جهت های نمایشی الزامی است.

۲٫ وسایل مورد نیاز برای شرکت در آزمون عملی: تخته شاسی به ابعاد A3 مدادهای‌‌ ( رنگی – سیاه‌ – طراحی و اتود ) پررنگ‌‌ و نرم-پاککن‌ و تراش-خط‌ کش ‌، گونیای‌ کوچک ، پرگار و گیره‌های­ کاغذی.

دوره های آمادگی آزمون عملی رشته های طراحی صنعتی به صورت حضوری  برگزار میگردند.آمادگی آزمون عملی طراحی صنعتی(دوره ی حضوری)
آزمون عملی مجسمه سازی کنکور هنر ۱۴۰۱کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته مجسمه سازی:

سوال های کنکور عملی مجسمه سازی دارای دو بخش است:

 

بخش اول طراحی و بخش دوم عملی . ( سوال های بخش طراحی معمولا طراحی از فیگور و حالت های مختلف و یا طراحی از طبیعت بی جان  که نوع زاویه دید به خود فرد بستگی دارد . )

دوره های آمادگی آزمون عملی رشته های مجسمه سازی به صورت حضوری و آنلاین برگزار میگردند.آمادگی آزمون عملی مجسمه سازی   (دوره ی حضوری)

 

کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی مجسمه سازی سال گذشته به شرح ذیل بود:

 1. طراحی خطی از یک دست که لیوانی را گرفته است. زمان ۵ دقیقه.
 2. طراحی حجمی ( در قالب مکعب یا استوانه ) از دستی که قاصدکی به دست دارد. زمان ١۵ دقیقه.
 3. ترکیب بندی و طراحی از دو دست در حالت های متفاوت، همراه با سایه در مدت زمان ٣٠ دقیقه.
 4. زمان کل ۴۵ تا۵٠ دقیقه، سایز ورق ها A3.
کنکور سراسری هنر 1401

بخش عملی آزمون: (اغلب ساخت احجام هندسی به همراه برش)

 1. ساخت سه مکعب متصل به هم با مفتول سیمی که همراه با ترکیب بندی باشد ( در هم فرورفته، روی هم قرار گرفته، پشت سر هم و … )
 2. کار با گل: ساخت یک مکعب مستطیل و برشی از همان حجم که درنهایت حجم حاصل یک نیمکت شود و ساخت دو فیگور انسانی ( البته نیاز به جزییات نداره و فقط باید شمایل انسانی داشته باشد ) با باقی مانده گل ها روی نیمکت.
 3. در نهایت ترکیب نیمکت و فیگور با حجم های مفتولی روی ورق a4 و عکس برداری از آن.

وسایل مورد نیاز برای روز آزمون: تخته شاسی بزرگ، کاغذ مناسب طراحی، مداد، پاک­ کن و تراش

جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر از برنامه ی ویژه برای افرادی که تازه تصمیم به شروع دارند وبا  استاد مهران نوروزی برای زمان باقی مانده تا کنکور به لینک زیر مراجعه کنید.پکیج مشاوره سه فاز(زمان باقی مانده تا کنکور)
کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته عکاسی:

وسایل مورد نیاز برای روز آزمون: گوشی هوشمند ( با قابلیت عکاسی و انتقال تصویر در نرم افزارهای کاربردی ) و دارای شارژ کامل و اینترنت همراه، کاغذ A4 ( پنج برگ ) چند نمونه پرینت از عکس های شاخص خود و خودکار مشکی

کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته موسیقی ایرانی:

 1. سرایش ( خواندن­ ملودی درگام‎ های ماژور، خواندن ملودی مینور یا مد ایرانی ، وزن خوانی ترکیبی و ساده ) – شنوایی ( یک صدایی ملودی تنال ، دو صدایی ( تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک ))
 2. بخش دوم : اجرای یکی از سازهای موسیقی سنتی ایرانی ( تار، سه تار، سنتور ، نی ، کمانچه ، قانون ، رباب ، عود ، قیچک )  اجرای یک ردیف ( از ردیف های معتبر موسیقی ایرانی )
 3. دو آواز به انتخاب متقاضی و اجرای سه گوشه به پرسش داوران
 4. قطعه نوازی ( اجرای دو قطعه تخصصی ساز به انتخاب متقاضی و اجرای یک قطعه به پرسش داوران
کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته موسیقی جهانی:

بخش اول:

 1. خواندن ملودی در گام ‎های ماژور و مینور، وزن خوانی ترکیبی و ساده
 2. شنوایی ( یک صدایی ملودی تنال ، دوصدایی ( تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک ))
بخش دوم :
 1. اجرای یکی از سازهای موجود در ارکسترهای سمفونیک (به استثنای سازهای ضربی )
 2. اجرای سه قطعه کامل از دوره­ های باروک ، کلاسیک و رومانتیک
 3. همراهی پیانو برای متقاضیان غیر از پیانو و گیتار الزامی است .
 4. دشیفراژ ( برای سازهای پیانو و گیتار اجرای یک قطعه ناشناخته الزامی است )
 5. نوازندگان پیانو و گیتار ملزم به اجرای رپرتوار ( دوره های باروک ،کلاسیک و رومانتی )، از حفظ (بدون استفاده از نت) می­ باشند.
کنکور سراسری هنر 1401

آزمون عملی رشته موسیقی جهانی:

 

بخش اول:

 1. هارمونی به صورت کتبی شامل یک سوال باس شماره گذاری شده تا پایان آکوردهای هفتم ( اعم از دومینانت ، فرعی و ثانوی )
 2. سازشناسی ایرانی و جهانی به صورت کتبی ۱۵ سوال ( ۵ سوال سازشناسی ایرانی و ۱۰ سوال سازشناسی جهانی )

بخش دوم :

 1. سرایش ( خواندن ملودی درگام های ماژور و مینور ، وزن خوانی ترکیبی و ساده )
 2. شنوایی (یک صدایی ملودی تنال ، دوصدایی ( تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک )

بخش سوم :

 1. پیانو : اجرای دو قطعه با انتخاب داوطلب الزامی است
 2. یک سونات یا سوناتین ( موومان اول یا کامل ) از دوره ­های باروک ، کلاسیک و رمانتیک
 3. آهنگسازی و اجرای یک قطعه به فرم ” باینری” برای پیانو
کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی کاشانه هنر پاسخگوی تمام سوالات شما در خصوص  انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۱ و نحوه شرکت در  آزمون عملی کنکور هنر پاسخ دهند. شما می توانید در بخش راههای ارتباطی با آموزشگاه کاشانه هنر در خصوص  اطلاعات دوره های کاشانه هنر در ارتباط باشید.
جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر ، در مورد شرایط پانسیون مطالعاتی کنکور هنر ۱۴۰۱ به لینک زیر مراجعه کنید.
پانسیون مطالعاتی نوروزی کنکور هنر ۱۴۰۱
کنکور سراسری هنر 1401

سوالات متداول

 

۱- ✔️ آیا برای همه رشته های کنکور هنر، آزمون عملی برگزار می شود؟

✔️ همانطور که در این مقاله بیان شده است، آزمون عملی هنر فقط برای رشته هایی برگزار می شود که پذیرش آن ها به صورت متمرکز با شرایط خاص است.

 

۲- ✔️ آزمون عملی هنر چه تاریخی برگزار می شود؟

✔️ این آزمون اواخر مرداد و یا اوایل شهریور ماه برگزار می شود که زمان دقیق برگزاری این آزمون در این مقاله گفته شده است.

 

۳- ✔️ هزینه کارت علاقمندی به آزمون عملی کنکور هنر به چه میزان است؟

✔️ مطابق اطلاعیه سازمان سنجش، کارت علاقمندی این آزمون برای هر مجموعه امتحانی ۱۵۰ هزار تومان است.
به محض اطلاع رسانی سازمان سنجش در تمامی کانال های اطلاع رسانی کاشانه هنر اطلاع رسانی خواهد شد.

 

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
آدرس تلگرام کاشانه هنر
آدرس اینستاگرام کاشانه هنر

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه