آزمون عملی عکاسی کنکورهنر ۱۴۰۱چگونه است؟

آزمون عملی عکاسی کنکورهنر ۱۴۰۱چگونه است؟

آزمون عملی عکاسی کنکورهنر ۱۴۰۱: باید در ابتدا بدانید که از کنکور سراسری ۹۴ به بعد رشته ی عکاسی نیز جزء رشته های متمرکز خاص شده است و پذیرش در این رشته با آزمون عملی صورت میگیرد. در سال های پیش از این پذیرش در این رشته ی پرطرفدار تنها با رتبه ی کنکور سراسری صورت می گرفت که باعث می شد بسیاری از افرادی که راستی در این رشته توانایی و استعداد دارند، از تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود باز بمانند.

با تمهید سازمان سنجش کشور و همچنین وزارت علوم در چند سال گذشته، پذیرش در رشته ی عکاسی، با آزمون عملی انجام شده. و باعث شده تا این مسئله به تاثیر مثبت آزمون عملی در قبولی داوطلبان بیانجامد.

آنچه در تمامی رشته هایی که پذیرش در آن ها به صورت متمرکز خاص (باآزمون عملی) باید مدنظر قرار داد این است که سلیقه و جلب رضایت داوران قدرگرفتن نمره ی بالا بسیارموثر و تاثیر گذاراست.

  

موارد آزمون عملی به طورکلی:

۱-سوالاتی از کتاب های عکاسی(منابع مشخصی ندارند واغلب کتاب هایی که خودفرد مطالعه کرده است مورد پرسش قرار می گیرد.)

۲- سوالاتی درباره ی شاخه های مختلف عکاسی(علاقه ی داوطلب درآن شاخه وگروه موردعلاقه ی او مورد بحث وپرسش قرارمی گیرد.هنرمندان سبک ودلیل علاقه ی فردنیز مورد سوال خواهد بود.)

۳-سوال درباره ی عکاسان مشهور(سبک کاری آن ها و عکس های هنرمند)

۴-نقدعکس(ترکیب بندی،نور،موضوع و…)

*حنما ا گر نمونه کار عکاسی دارید همراه خود برای آزمون ببرید.

 

 

۱٫موارد مطروحه در بخش تئوری :

آشنایی با مهارت های لازم برای تجزیه و تحلیل عکس به لحاظ فنی و نظری .آشنایی با مسائل و مقتضیات عکاسی هنری ،آشنایی با انواع عکاسی و اجزای دوربین ،آشنایی با هنرمندان بزرگ عکاسی و همچنین کتاب های مرجع ورفرنس های عکاسی که در آزمون عملی مورد پرسش قرا میگیرند آشنا و مطالب مرتبط در شاخه های مختلف را می آموزد.

۲٫ موارد مطروحه در بخش عملی :

دربخش عملی از هنرجویان می خواهند تا یک آلبوم یا نمونه کار به داوران ارائه داد و راجع به آن توضیح دهند. در کلاس عملی عکاسی با کمک استاد موضوع مناسب جهت تهیه آلبوم انتخاب و با کمک ایشان هنرجو نسبت به جمع آوری و تکمیل آلبوم خود در فرمت مورد نظر داوران اقدام می نماید.

وسایل مورد نیاز آزمون عملی عکاسی کنکورهنر ۱۴۰۱:

گوشی هوشمند(با قابلیت عکاسی و انتقال تصویر در نرم افزار های کاربردی) و دارای شارژ کامل و اینترنت همراه ، کاغذA4 ،چند نمونه پرینت از عکاسی های شاخص خود،خودکار مشکی،کارت آزمون و کارت ملی یا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشید.

جهت ثبت نام در دوره ی آمادگی آزمون عملی عکاسی کنکور هنر ۱۴۰۱ کاشانه هنر،میتوانیئد از طریق لینک زیر اقدام کنید.

آزمون عملی عکاسی کنکور هنر ۱۴۰۱

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
آدرس تلگرام کاشانه هنر
آدرس اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه