آزمون عملی طراحی صنعتی چگونه است؟

طراحی صنعتی

آزمون عملی طراحی صنعتی چگونه است؟

رشته طراحی صنعتی:

هر محصولی که در اطراف شماست، از طراحی به خصوصی برخوردار است .طراحی صنعتی ترکیبی ازهنر و صنعت می‌باشد. وظیفه یک طراحی صنعتی طراحی محصولات است که علاوه بر زیبایی، دارای کارآیی لازم برای کاربر نیز باشد .آنچه که موجب موفقیت یک طراح صنعتی می شود .بیش از یک طراحی بی عیب و نقص داشتن ایده و خلاقیت است.قبولی در طراحی صنعتی مرتبط به زیرگروه دو می باشد و دروس تئوری این زیر گروه (زیرگروه دو) را برای کنکور هنر باید مطالعه کنید و کنکور تئوری بسیار پر اهمیت است و همچنین برای قبولی در رشته طراحی صنعتی باید ذربخش عملی موفق شوید. آزمون عملی طراحی صنعتی که پس از کنکور تئوری برگزار می شود.

این رشته که از طرفداران زیادی برخوردار است به شاخه های مختلفی از قبیل طراحی محصول ، طراحی مبلمان داخلی و شهری، طراحی جواهرات و …تقسیم می شود.

آزمون عملی طراحی صنعتی:

(نمونه سوالات مطرح شده در آزمون)

آزمون عملی طراحی صنعتی که نقش بسیار مهمی در قبولی داوطلبان هر ساله ایفا می‌کند از دو بخش تئوری و عملی برخوردار است.
در بخش تئوری داشتن شناخت کافی نسبت به مسائل فنی، شناخت نسبت به ابزار آلات صنعتی و سوالاتی از قبیل سوالات زیر برای نمونه برای هنرجویان مطرح می شود:

طراحی صنعتی

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر 1400

۱. اندازه خط کشی های عابر پیاده در چهارراه ها؟
۲. شکل چرخ صندلی کامپیوتر داده شده و سوال شده است که چرا به این شکل است؟
۳. تصویر یک نوع قالب گیری داده شده است و نامه روش قالب گیری سوال شده است.
۴. تصاویر چند صندلی داده شده است و سوال این است که کدام برای میز کامپیوتر ساخته شده است؟
۵. تصویر قطعه ای از موتور خودرو و سوال در مورد نام آن؟
۶. تصویر چند لیوان و سوال در مورد اینکه کدام یک دسته مناسب تری برای آب خوردن دارند.
۷.تصویر یک سوهان و سوال در مورد اینکه این سوهان برای شیشه است یا چوب یا آهن یا فولاد؟

پک مشاوره ویژه برای کسانی که تصمیم به شروع دارند،کسانی که وضعیت مناسبی در آزمون های خود کسب نکرده اند،برنامه  ریزی هفتگی تا کنکور برای رسیدن به وضعیت وهدف ایده آل توسط سرکار خانم شاهمرادی مشاور بخش کارشناسی کاشانه هنر صورت می گیرد.
در بخش عملی آزمون ،از داوطلبان خواسته می شود تا با داشتن خلاقیت و نوآوری نسبت به طراحی محصولات خواسته شده با قدرت اسکچینگ ،طراحی و جنس خط در طراحی صنعتی، ارگونومی و طراحی بر اساس پرسپکتیو رنگ گذار ایران در نقشه ارگونومی ، راندو ،نقشه های فنی و مواد و روش های ساخت و .. اقدام کنند. از نمونه سوالات این بخش می توان چند نمونه زیر را مطرح کرد:

طراحی صنعتی

۱. تصویر یک حجم داده شده که با چند خط برش داده شده است ،حجم گسترده آن را رسم نمایید.
۲. نحوه کنار هم قرار گرفتن نقوش روی توپ های والیبال، بسکتبال و فوتبال را بکشید.
۳. تصویر موتور گازی داده شده و از داوطلبان خواستند که قطعات ناقص آن را کامل کنند.
۴. الیاف طبیعی مثل علف، محفظه ای برای حمل ۱۲ عدد تخم مرغ طراحی کنید.
۵. با یک مقوا یا ۳۱ حجم غیر متداول طراحی کنید.
۶. برای نوشتن مشخصات مسافران هوایی برای بر روی چمدان ها، طرحی را با جنس کاغذ طراحی کنید که برای نصب آنها به بار نیاز به چسب و غیر نباشد.
۷.لیوان شخصی برای خودتان طراحی کنید.
۸. برای سطح صاف روی یخچال و وسایل تزیینی طراحی کنید که قابلیت تغییر داشته باشد.

اساتید کاشانه هنر هر سال با توجه به شناخت کافی نسبت به مسائل و مباحث مربوطه در آزمون از تکنیک تا اجرا ایده پردازی و خلاقیت کلیه مباحث فنی و تکنیکی را در مد نظر قرار داده و موجب موفقیت بسیاری از هنرجویان شده‌اند.
تکنیک های مورد نیاز:

به طور خلاصه اسکچ در طراحی صنعتی (همان اتود وار طراحی هست )که شما با کشیدن فرم و خطوط اصلی شی برای نشان دادن شکل و عملکرد آن از اسکچ استفاده می کنید .وقتی که می خواهیم تعداد زیادی ایده برای یک محصول بدهیم اسکچ زدن برای نشان دادن ایده ها کافی است.
منظور از راندو هم یک سری تکنیک هایی برای واقعی جلوه دادن و تبدیل اسکچ به یک قیافه نزدیک به واقعیت است که شامل تکنیک های رنگ کردن سایه زدن نورپردازی و برق انداختن و نشان دادن بافت و طرح است و .. است و معمولاً برای طرح برتر ایده نهایی و زیباتر جلوه دادن آن کاربرد دارد.

افزایش درصد با کلاس های جمع بندی (طرح جامع پوشش مطالب) وکلاس های نکته و تست(آموزش تکنیک ها):
  1. کلاس های جمع بندی : مرور و جمع بندی مباحث پر تکرار و تراز آور مطالب احتمالی طبق تشخیص استاد در کنکورهنر(باز یاد آوری مطالب مهم  )
  2. کلاس های نکته وتست :  یادگیری تکنیک های تست زنی و افزایش سرعت عمل  در کنکورهنر(بسیار این بخش مهم است چراکه تعیین کننده شما نسبت به رقبا هست.)

کلاس های جمع بندی ونکته وتست کنکورهنر 1400

 

ازمون عملی

وسایل مورد نیاز آزمون:

تخته شاسی به ابعاد A۳ مداد های( رنگی، سیاه، طراحی و اتود) پررنگ و نرم ،پاک کن و تراش خط کش، گونیاکوچک، پرگار و گیره های کاغذی است.

محل آزمون:

درشهر داوطلب

چرا برای شرکت در کنکور باید در آزمون شرکت کنیم؟

مشاوره ویژه برای زمان باقی مانده تا کنکورهنر1400

مشاوره تک جلسه ای کنکور هنر

ثبت نام آزمون های میدیا

 

ثبت نام آزمون های میدیا توسط تنها نمایندگی اصفهان ،کاشانه هنر صورت می گیرد به خاطر شرایط حاضر امسال آزمون ها به صورت غیر حضوری (آنلاین ) برگزار می شود (دانش آموزان متقاضی شهرستانی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند) از طریق بخش کارشناسی کاشانه هنر نیز می توانید درجریان دوره ها ی کاشانه هنر قرار بگیرید.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:
کانال تلگرام کاشانه هنر
اینستاگرام کاشانه هنر

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه